2 nowe sygnalizacje na Kajki

Ul. Kajki na warszawskim Aninie bezpieczniejsza. ZDM uruchomił wybudowane na skrzyżowaniach z ulicami Odrodzenia i Alpejską sygnalizacje świetlne. Powstały także azyle dla pieszych.

Skrzyżowania z ulicami Odrodzenia i Alpejską nie należały do bezpiecznych. Kierowcy często wykorzystywali długi i prosty odcinek ul. Kajki do rozpędzania się ponad dozwoloną prędkość. Nie zważali na przejścia dla pieszych, które z uwagi na bliskość szkoły są uczęszczane przez dzieci. Teraz to się zmieni za sprawą nowych sygnalizacji. Ich budowa była pierwszą inwestycją zrealizowaną ze środków programu „Droga na szóstkę”, który służy poprawie bezpieczeństwa przy szkołach.

Powstały azyle

Światła objęły całe skrzyżowania ul. Kajki z ulicami Odrodzenia i Alpejską – wraz z przejściami dla pieszych przez ul. Kajki. Zebry wyposażono w azyle dla pieszych z wyspą rozdzielającą kierunki ruchu. Zmieniono też lokalizację przystanków autobusowych tuż przy szkole. Zamiast za skrzyżowaniem z ul. Odrodzenia, autobusy zatrzymują się przed nim. Natomiast przy przystanku przed ul. Alpejską – po wschodniej stronie ul. Kajki – wybudowaliśmy zatokę autobusową.

Tam, gdzie powstały azyle, jezdnia została poszerzona. Inwestycja oznaczała także położenie nowej nawierzchni na skrzyżowaniach. W ich rejonie wymieniono też chodniki. Przed przejściami dla pieszych zamontowano pasy ostrzegawcze i płyty prowadzące. Dzięki temu zwiększyło się bezpieczeństwo osób niewidomych i niedowidzących.

źródło i fot.: ZDM

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *