79. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego. Wawer pamięta

1 sierpnia, o 17:00 czyli o godz. „W” w Warszawie i innych miastach Polski zawyły syreny alarmowe, stanął ruch samochodowy a mieszkańcy zastygli w milczeniu by uczcić pamięć bohaterów.

Główne uroczystości dzielnicowe odbyły się przy Urzędzie Dzielnicy Wawer. Każdy z przybyłych mieszkańców mógł otrzymać flagę. Tuż po godzinie „W” głos zabrali Z-ca Burmistrza Dzielnicy Wawer Leszek Baraniewski oraz Przewodniczący Rady Dzielnicy Wawer Michał Żebrowski.

Następnym punktem wydarzenia był koncert zespołu „Nicponie”, który razem z zebranymi mieszkańcami wykonał pieśni powstańcze. Częściowo odbyło się w strugach rzęsistego deszczu.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wawerskie Centrum Kultury i Urząd Dzielnicy Wawer.

Przy Urzędzie Dzielnicy Wawer można było obejrzeć replikę powstańczej barykady, powstałej jak w latach ubiegłych, z inicjatywy dyrekcji i pracowników wawerskiej Biblioteki Publicznej.

W tym roku barykada wzbogacona została o tablicę upamiętniającą postać Henryka Jerzego Chmielewskiego- znanego jako Papcio Chmiel, Powstańca Warszawskiego, w jego setną rocznicę urodzin. Dodatkowo ustawiono też rakietowóz wykonany wg projektu z Księgi IV Tytusa, Romka i A’Tomka.

Zobacz też: 79. rocznica Powstania Warszawskiego- obchody w Dzielnicy Wawer

fot. Wawer News

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *