Basen w Aninie- kiedy znów będzie otwarty?

W Warszawie trwa proces napełniania miejskich basenów. Jednocześnie przygotowywane są szczegółowe wytyczne sanitarne.

Wytyczne te, mają zapewnić bezpieczeństwo osobom korzystającym z pływalni.

Otwieranie basenów od 6 czerwca to kolejny z punktów „odmrażania” gospodarki. Informacja ta została podana 27 maja na konferencji prasowej przez administrację rządową.

Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy jeszcze przed ogłoszeniem decyzji rządowej apelował o wskazanie konkretnej daty, od której jednostki organizacyjne będą mogły udostępniać klientom swoje baseny.

W Warszawie mamy kilkadziesiąt pływalni. Każda potrzebuje odpowiedniego czasu do osiągnięcia pełnej gotowości świadczenia usług na wymaganym przepisami prawa poziomie. Jeżeli do tego dodamy określony reżim warunków epidemicznych i wynikającą z nich konieczność stosowania odpowiednich wytycznych przeciwepidemicznych – “odmrożenie” tej części infrastruktury musi nastąpić według ściśle określonego planu – mówi Rafał Trzaskowski.

Mimo braku szczegółowych wytycznych oraz krótkiego czasu na realizację, Warszawa robi wszystko, aby pływalnie otworzyć jak najszybciej.

Zdajemy sobie sprawę, że wielu mieszkańców czeka na ten moment. Warszawskie kąpieliska, m.in. Park Wodny Moczydło, w poprzednim roku cieszyły się ogromnym powodzeniem.  Musimy jednak zachowywać się odpowiedzialnie. Proces już trwa, ale bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego pływalnie zostaną otwarte, kiedy będziemy mieć pewność, że jest to bezpieczne – dodaje prezydent.

Czas pandemii wykorzystaliśmy do serwisów i remontów, które zwyczajowo realizowane były w wakacje. Dzięki temu większość ośrodków nie przewiduje w okresie wakacyjnym przerw w działalności basenów.

Obiekty muszą przejść teraz rozruch technologiczny oraz uzyskać dopuszczenie sanepidu. To, jak szybko zostaną otwarte, w dużej mierze zależy od tej instytucji.

Informacje o wszystkich otwarciach będą publikowane na stronach ośrodków.

OSIR Wawer na swoim Facebook-u informuje, że “Wstępnie planujemy otwarcie Pływalni Anin na około – 15.06.2020 r. Prosimy jednak obserwować naszą stronę, będziemy potwierdzać tą informacje w najbliższym czasie.”

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *