„Bezpieczna Warszawianka”- warsztaty również dla panów

Już za kilka dni ruszą zapisy na bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet „Bezpieczna Warszawianka”. W ramach pierwszej w tym roku – zimowo-wiosennej – edycji po raz pierwszy zorganizowane zostaną osobne warsztaty dla panów – „Bezpieczny Warszawiak”.

Do tej pory w zajęciach mogły uczestniczyć tylko panie. W trakcie ogłaszania kolejnych edycji kursu okazało się, że chętni na takie zajęcia są także panowie.

– W tym roku po raz pierwszy zapraszamy także mężczyzn – mówi Tadeusz Birke, naczelnik Wydziału Szkolenia Straży Miejskiej, i dodaje, że zostaną utworzone osobne grupy: dla kobiet i mężczyzn.

W ramach kursu uczestnicy będą mogli nauczyć się podstawowych technik samoobrony. Oprócz tego dowiedzą się, jakie są najlepsze sposoby na unikanie zagrożeń i jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach. Na zajęciach strażnicy miejscy pokażą, jak wykorzystać do własnej obrony przedmioty codziennego użytku. Podczas kursu prowadzone będą również zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zimowo-wiosenna edycja kursu odbędzie się w dwóch siedzibach straży miejskiej: na Woli (grupa dla kobiet, grupa dla mężczyzn) oraz na Pradze-Południe (grupa dla kobiet).

Składać się będzie z dziewięciu spotkań. Zajęcia rozpoczną się pod koniec stycznia i potrwają do końca marca. Poprowadzą je wykwalifikowani instruktorzy straży miejskiej, którzy szkolą też funkcjonariuszy z taktyk i technik podejmowania interwencji.

Szczegółowe informacje na temat zapisów będą pojawiać się na stronie internetowej warszawskiej Straży Miejskiej i w mediach społecznościowych.

Udostępnij:

Alex Wawer

redaktor Wawer News

Więcej Alex Wawer →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *