Budowa kanalizacji w ul. Widocznej

9 stycznia rozpoczęła się budowa kanalizacji sanitarnej na ul. Widocznej. Ruch zostanie utrzymany przez cały czas trwania prac- czytamy na stronie Infoulice.pl

Pierwsze roboty przy budowie kanalizacji sanitarnej na ul. Widocznej będą prowadzone na odcinku ok. 135 metrów od ul. Lucerny do posesji Widoczna 11. Rozpoczną się od przebudowy istniejących ulic, tak aby umożliwić przejazd zarówno samochodom prywatnym, jak i autobusom podczas trwania prac.

Drogowcy rozbiorą połowę wyspy centralnej ronda (od strony ul. Lucerny), a następnie ułożą na niej jezdnię tymczasową na poziomie istniejącej nawierzchni. Celem tego zabiegu jest poszerzenie jezdni na samym rondzie, tak aby mogły tamtędy przejechać duże pojazdy.

Część wyspy rozdzielającej jezdnie na wlocie ul. Widocznej na rondo zostanie rozebrana. Prace będą toczyły się na jezdni, po obu jej stronach.

W południowo-wschodnim narożniku skrzyżowania (na rogu Widocznej i Lucerny) zlokalizowana jest komora dla maszyny wykonującej przewiert. Zlokalizowany tu plac budowy spowoduje zwężenie wjazdu z Widocznej na rondo. Jednak rozbiórka wyspy dzielącej jezdnie i „przesunięcie” pasa ruchu umożliwi wjazd na rondo samochodom osobowym i autobusom. Pomimo zwężenia Widocznej w obu kierunkach.

Prace rozbiórkowe na rondzie i wyspie potrwają ok. tygodnia – do poniedziałku, 16 stycznia. Kierowcy będą jeździć po obniżonej połowie wyspy centralnej i zwężonym wlocie Widocznej na rondo do piątku, 17 lutego.

W międzyczasie prowadzone też będą prace na fragmencie chodnika ul. Lucerny – do pierwszego wjazdu oraz na ul. Widocznej do posesji nr 11 – na chodniku i drodze dla rowerów. Równocześnie wykonywane będą tymczasowe ciągi pieszo-rowerowe. Droga dla rowerów zostanie skrócona do mostu nad kanałem Wawerskim. Piesi będą mogli cały czas korzystać ze wszystkich przejść przez ulicę, choć zostaną one zwężone.

Po wybudowaniu kanału, wykonawca odtworzy wszystkie naruszone nawierzchnie. Całość prac, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, powinna się zakończyć do końca lutego.

źródło: Infoulice.pl

Udostępnij:

Alex Wawer

redaktor Wawer News

Więcej Alex Wawer →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *