Budują TBS przy ul. Derkaczy

Przy skrzyżowaniu ul. Derkaczy i Jagienki w Falenicy powstaje blok mieszkalny budowany przez TBS Warszawa-Południe.

Inwestycja „Derkaczy” w Falenicy, fot. Wawer News

Będzie to budynek IV-kondygnacyjny, w kształcie zbliżonym do litery „U” . W narożu działki (skrzyżowanie ul. Derkaczy z ul. Jagienki) zlokalizowane będzie reprezentacyjne miejsce spotkań służące mieszkańcom budynku i okolicznych obiektów. Na placu pojawią się nasadzenia oraz ławki i inne elementy małej architektury.

Obiekt swoim wyglądem ma silnie nawiązywać do architektury stylu „świdermajer”, charakteryzującego się ozdobnymi wykuszami czy werandami, bogato zdobionymi okiennicami czy mnogością elementów dekoracyjnych.

W bloku powstać ma 66 mieszkań o powierzchni od 25 do 80 m.kw. Będą to lokale 1, 2 i 3- pokojowe. Całość dopełni podziemny garaż.

W budynku zastosowane zostaną odnawialne źródła energii: ciepłą wodę użytkową oraz centralne ogrzewanie zapewnią pompy ciepła (gruntowe oraz powietrzne). Prąd w częściach wspólnych będzie pochodził z instalacji fotowoltaicznej.

Łączna szacowana wartość inwestycji to 35 594 976,39 zł w tym otrzymane granty 14 110 167,47 zł.

Grunt przeznaczony pod realizację inwestycji przy ul. Derkaczy w Warszawie został wniesiony do TBS Warszawa Południe sp. z o.o. aportem przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Budowa rozpoczęła się w 2023 r. i ma potrwać do 2025.

Czym jest TBS?

TBS to Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które zajmuje się budowaniem mieszkań dla osób o średnich zarobkach. Warszawa udziela pomocy w ramach zasobu TBS, osobom o dochodach wyższych niż te uprawniające do ubiegania się o lokal komunalny, jednak nie tak wysokich, by móc zaspokoić potrzeby mieszkaniowe na zasadach rynkowych.

Wizualizacja Inwestycji „Derkaczy” w Falenicy, fot. mat. inwestora

fot. Wawer News i mat. inwestora

Udostępnij:

Alex Wawer

redaktor Wawer News

Więcej Alex Wawer →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *