Co w Wawrze- styczeń 2020

Na bieżąco aktualizowany rozkład jazdy wybranych wydarzeń w dzielnicy Wawer w styczniu 2020.

KULTURA

Kawiarnia Naukowa 1a. Dr Olga Kłosiewicz

Kiedy: 9 stycznia 2020 r. godz. 18.30
Gdzie: Wawerskie Centrum Kultury ul. Żegańska 1a
Wstęp: wolny

“Filozoficznie o karnawale i pracy” opowie nagradzana wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego, autorka i współautorka książek  “Zwierzęta Zaratustry” oraz “Przyroda w polskiej tradycji”. Jej wykłady dowodzą, że filozofia jest królową nauk i że humor i mądrość tworzą doskonała harmonię.
Olga Kłosiewicz jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie filozofii, specjalizuje się w estetyce i socjologii kultury.

Portal WawerNews.pl jest patronem medialnym wydarzenia.


Warszawa Iwaszkiewicza, portret miasta w zwierciadle literatury

Kiedy: 10 stycznia 2020 r. godz. 18.00
Gdzie: Wawerska Strefa Kultury ul. Żegańska 1a
Wstęp: wolny

“Warszawa Jarosława Iwaszkiewicza, portret miasta w zwierciadle literatury”. Spotkanie z dr Tomaszem M. Lerskim, autorem książki, wydanej na jesieni 2019 roku, varsavianistą, dziennikarzem, pisarzem, autorem słuchowisk radiowych, członkiem ZAiKS, SDP, laureatem Nagrody Varsavianistycznej Prezydenta m.st. Warszawy i literackiej ZAiKS u, który opowie o związkach Iwaszkiewicza z Warszawą, jego miejscach zamieszkania, innych ulubionych, o jego ocenie miasta i miłości do Warszawy. W programie: fragmenty książki czytać będzie Andrzej Ferenc, aktor, lektor, reżyser i wykładowca akademicki, nagrodzony Złotym Mikrofonem i nagrodą Wielkiego Splendora Teatru Polskiego Radia; projekcja kilkudziesięciu zdjęć archiwalnych.
Będzie także możliwość zakupu kilku książek po cenie promocyjnej i uzyskanie podpisu autora. Spotkanie poprowadzi Andrzej Rukowicz.


Jazz w Wawrze. Krzysztof Komeda Songbook

Kiedy: 11 stycznia 2020 r. godz. 19.00
Gdzie: Wawerska Strefa Kultury ul. Żegańska 1a
Wstęp: Bilety w cenie 30,- do nabycia w kasie WCK ul. Żegańska 1a lub online na stronie wck-wawer.pl/kasa-biletowa

W 2019r przypada 50.  rocznica śmierci jednego z najznamienitszych polskich muzyków jazzowych – pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy. Był kompozytorem głównie muzyki instrumentalnej, ale pisał także muzykę do filmów, przedstawień teatralnych oraz piosenki. Jego zespoły i kompozycje wywarły ogromny wpływ na polski jazz nowoczesny, ale także, poprzez muzykę filmową i piosenki, na polską kulturę w szerokim kontekście. Napisał 11 piosenek, do których teksty pisali: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Marek Dagnan oraz Jerzy Skolimowski. W późniejszym okresie, do 7 utworów, pierwotnie instrumentalnych, teksty napisał Wojciech Młynarski. Pragnąc uczcić Krzysztofa Komedę twórcy projektu skupili się na tej właśnie części twórczości. Projekt jest opracowany w formie wokalno-instrumentalnej i zawiera utwory znane jak i niemalże całkowicie nieznane, które nigdy nie zostały opublikowane w formie nut, ani nawet w formie samych wierszy. Dotyczy to przede wszystkim tekstów Wojciecha Młynarskiego oraz Jerzego Skolimowskiego. Postacią wiodącą i pomysłodawcą projektu jest znakomity polski wokalista jazzowy Janusz Szrom, także twórca pierwszego opracowania nutowego wszystkich utworów wokalnych Komedy. Towarzyszą mu znakomici muzycy od wielu lat wspólnie występujący i współtworzący wiele projektów muzycznych: Paweł Perliński– fortepian Andrzej Łukasik – kontrabas Krzysztof Szmańda– perkusja.

Portal WawerNews.pl jest patronem medialnym wydarzenia.


Wywrócona bajka o Kapturku

Kiedy: 12 stycznia 2020 r. godz. 11:00
Gdzie: Wawerska Strefa Kultury ul. Żegańska 1a
Wstęp: Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie WCK ul. Żegańska 1a w godz. 9.00 – 16.00 lub online na stronie wck-wawer.pl/kasa-biletowa

Teatr Kultureska, bazując na znanej wszystkim dzieciom baśni Braci Grimm, stworzył autorski spektakl, mający charakter bajki o tematyce ekologicznej.

Portal WawerNews.pl jest patronem medialnym wydarzenia.


Rozkłady jazdy – spektakl

Kiedy: 19 stycznia 2020 r. godz. 19.00
Gdzie: Wawerska Strefa Kultury ul. Żegańska 1a
Wstęp: Bilety 30,- do nabycia w kasie WCK ul. Żegańska 1a lub online na stronie www.wck-wawer.pl/kasa-biletowa

Czeski humor i angielska farsa, czyli teatralne spotkanie Petra Zelenki i Michaela Frayna. Brawurowy duet aktorski – Hanna Konarowska i Sebastian Cybulski – w spektaklu o życiu, o związkach i miłości. Dajcie się wkręcić w czesko-brytyjski teatralny prank! Czy doczekamy się przyjścia trzeciego aktora w sztuce przewidzianej na siedem osób? Czy trzeci z nich zdoła dojechać na czas? Czy ktoś włączy z powrotem prąd?
I jeżeli nie połapiesz się od razu o co kaman, to nie przejmuj się – przed wejściem będą ołówki i kartki do notowania tej całej plątaniny fabuł i emocji autorstwa niepowtarzalnego Petra Zelenki. „Rozkłady Jazdy” to teatr konfuzji; gdzie teatr w teatrze jest niezłym teatrem, aktorzy to autorzy, animatorzy, a trochę amatorzy, a sztuka przez wielkie SZ miesza się z twórczością przez wielkie TFU. I w tym całym chaosie jest jedna prosta zasada: nie przenośmy swoich problemów osobistych na scenę.

Portal WawerNews.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

SPORT i REKREACJA

Turniej Falenica Cup V im. Bartłomieja Urbanowicza


Kiedy: 11 i 12 stycznia 2020 r.
Gdzie: Hala Sportowa przy Szkole Podst. nr 76, ul. Poezji 76
Wstęp: wolny

Już po raz piąty spotkamy się na turnieju Falenica Cup im. Bartłomieja Urbanowicza- byłego trenera PKS Serce Falenica, byłego zawodnika Legii Warszawa, Mazura Karczew i KS Falenica. Turniej urósł do miana ogólnopolskiego a w tym roku powinni pojawić się goście z zagranicy. Zagrają zespoły z roczników 2007/08 oraz 2011/12. Portal WawerNews.pl jest patronem medialnym wydarzenia.
więcej na: https://www.facebook.com/events/815480498898538/

Więcej wydarzeń znajdziecie na stronach:

Wawerskie Centrum Kultury
OSIR Wawer
Biblioteka Publiczna

Skomentuj za pomocą Facebook-a

There is no ads to display, Please add some