Czas na łyżwy!

Sezon zimowy nieodłącznie kojarzy się z jazdą na łyżwach. Jest ona jednym z najpopularniejszych sportów zimowych. Skorzystaj z lodowiska w Aninie.

Lodowisko w Aninie zostało otwarte na kolejny sezon zimowy 1 grudnia. Przeczytaj relację z tego wydarzenia: Lodowisko w Aninie otwarte na kolejny sezon zimowy

Jazda na łyżwach ma same plusy: wzmacnia mięśnie brzucha, nóg i pośladków, jest też sprzymierzeńcem odchudzania – w godzinę na lodowisku można spalić nawet kilkaset kalorii.

Najlepsze efekty uzyskasz, gdy przez cały sezon będziesz jeździć 2–3 razy w tygodniu. Podczas godzinnej jazdy na łyżwach możesz spalić od 300 do 800 kcal – zależnie od intensywności treningu.

Jeżdżąc na łyżwach, nauczysz się koordynacji ruchów i poprawisz odporność.  Łyżwiarstwo pozytywnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy i oddechowy. Regularne treningi zmniejszają zatem ryzyko zawału czy choroby niedokrwiennej serca oraz redukują poziom złego cholesterolu. Jazda na łyżwach, zwłaszcza po zewnętrznych lodowiskach, rewelacyjnie dotlenia organizm, przez co mózg pracuje sprawniej i poprawia się koncentracja.

Na łyżwach z powodzeniem mogą jeździć zarówno dzieci, od trzeciego, czwartego roku życia, jak i osoby starsze. Górnej granicy wieku do jazdy na łyżwach właściwie nie ma. Jedynym przeciwskazaniem do jazdy na łyżwach są niewyleczone kontuzje kolan czy kręgosłupa.

Lodowisko Anin

Lodowisko to zadaszona część kompleksu Pływalni Anin. Z 600-metrowej płyty lodowiska, jednocześnie może korzystać ponad 100 osób, a najmłodsi umilają swój czas na 60-metrowej ślizgawce. Do dyspozycji łyżwiarzy są szafki zamykane na kluczyk i wypożyczalnia łyżew.

fot. OSIR Wawer

Lodowisko, w sezonie jest czynne codziennie, w godzinach 9.00 – 21.00.

Więcej informacji i regulamin lodowiska znajdziesz na stronie:
http://osir-wawer.warszawa.pl/lodowisko/

Z cennikiem zapoznasz się tutaj

Udostępnij

Przeczytaj także