Doświetlą wawerskie przejścia dla pieszych | Portal Wawer News- wiadomości lokalne

Doświetlą wawerskie przejścia dla pieszych

Zarząd Dróg Miejskich konsekwentnie doświetla warszawskie przejścia dla pieszych. W Wawrze do końca roku planowane jest doświetlenie 16 przejść. 

Planowane lokalizacje to: Trakt Lubelski/Zwoleńska, Zwoleńska 25, 55, 86, 97, 107, 113, 116, Zwoleńska/Wiązana, Zwoleńska/Motylkowa, Widoczna 101, Walcownicza/Bystrzycka, Walcownicza/Czekanowska, Trakt Lubelski/Wędkarska, Pożaryskiego/Hafciarska, Walcownicza/Filmowa, Walcownicza/Narcyzowa. 

W tym roku dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych pojawi się w niemal wszystkich warszawskich dzielnicach. Najskuteczniejszą metodą jest wykonanie tzw. oświetlenia dedykowanego. Polega to na montażu dodatkowych słupów i opraw oświetleniowych, zaprojektowanych tak, aby oświetlały pieszego na przejściu. Oprawy, które montowane są na niższych, słupach kierują światło pod odpowiednim kątem bezpośrednio na zebrę. Oznacza to, że pieszy podczas pokonywania jezdni jest doświetlany z boku, co bardzo poprawia jego widoczność. Oprawy tych latarni wyposażone są w żarówki LED, które pozwalają uzyskać jaśniejsze światło przy mniejszym zużyciu prądu.

To nie wszystkie prace, które ZDM wykonuje w ramach doświetlania przejść dla pieszych. Na wielu przejściach we wszystkich warszawskich dzielnicach montowane są dodatkowe oświetlenie przy pomocy istniejących latarni. Jest to metoda tańsza i bardziej doraźna, możliwa do zastosowania tam, gdzie istnieją latarnie ustawione bezpośrednio przy przejściu dla pieszych.

źródło: ZDM

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *