Gaba Kulka- koncert

Gaba Kulka to postać kultowa na polskiej scenie muzyki „niebanalnej”.

Pianistka i charyzmatyczna wokalistka, nietuzinkowa kompozytorka i autorka intrygujących tekstów.

Sama nazywa muzykę, którą tworzy, progresywnym popem i nie ukrywa inspiracji dokonaniami Kate Bush, Tori Amos czy też gigantów piosenki lat 70-tych. Jej styl to barwna i smakowita mieszanka gatunków od fortepianowego rocka po jazz, folk, wailowski kabaret i musicalowe brzmienia.

Karierę muzyczną rozpoczęła w 2006 roku, ale znaczącym przełomem był wydany z wielkim hukiem trzy lata później album „Hat, Rabbit”. Posypały się laury: „Mateusz” radiowej Trójki, nominacja do Paszportów Polityki, złota płyta, a także Fryderyk dla „wokalistki roku”. Dziś Gaba Kulka ma w dorobku pięć autorskich albumów, ostatni „Kruche” ukazał się we wrześniu 2016 roku, doskonałe recenzje oraz coraz większe grono publiczności.

W wyjątkowym koncercie przygotowywanym na ALTER WAWER Gabie Kulce towarzyszyć j będą: Wojciech Traczyk, absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej, kontrabasista o zjawiskowej wręcz oryginalności brzmienia i głęboko emocjonalnej sile muzycznego wyrazu oraz wybitny, klasycznie wykształcony doskonały perkusista, absolwent katowickiej Akademii Muzycznej Robert Rasz.
Niezwykłe trio i niezwykły koncert, który artyści w sobie tylko wiadomy sposób przemieniają w intrygujący, głęboko zapadający w pamięć muzyczny spektakl.

Bilety w cenie 30,- do nabycia w kasie WCK ul. Żegańska 1a (pn. – pt 9:00 – 16:00) lub online na stronie www.wck-wawer.pl/kasa-biletowa

Udostępnij

Przeczytaj także