Google Street View na Wiśle. Wsiądź do wirtualnej łodzi

W 2017r zrealizowano projekt Google Street View na rzece Wiśle.  Z pokładu łodzi Taxi Wisła kamera wykonywała piętnaście zdjęć co 2,5 sekundy. Wawerski brzeg Wisły w tym Plażę Romantyczną można teraz oglądać na Google Maps. 

Dzięki inicjatywie Fundacji WWF Polska, korzystając z funkcji Street View można odbyć wirtualny rejs Wisłą na Mapach Google. Wisła jako jedna z ostatnich wielkich rzek europejskich, zachowała jeszcze wiele cech naturalnej rzeki.

Projekt Google Street View na Wiśle to kontynuacja największej ekologicznej akcji na świecie Godzina dla Ziemi WWF, która w 2017r.  w Polsce poświęcona była właśnie Wiśle.

Zdjęcia do tej pory kojarzone z samochodem przemieszczającym się po mieście, tym razem były robione przy pomocy specjalnego urządzenia Google Trekker z łodzi, która przepłynęły przez Polskę, aby pokazać wyjątkowe fragmenty pięknej i naturalnej Wisły – dzikiej przyrody, piaszczystych brzegów i licznych wysp. Plecak posiada 15 aparatów, każdy skierowany jest w innym kierunku, co pozwala wykonywać panoramy 360 stopni.

„Wisła to rzeka wyjątkowa, Królowa Polskich i Europejskich Rzek – zasługuje na to miano dlatego, że długie fragmenty Wisły zachowały wiele cech naturalnej rzeki. Porównywalnie wysoki stopień naturalności zachowała tylko jeszcze jedna wielka europejska rzeka, Loara we Francji. Projekt fotografowania Wisły przy pomocy urządzenia Google Trekker ma pokazać piękno i naturalność tej rzeki, a przede wszystkim uświadomić, że Królowa Polskich Rzek jest dobrem każdego z nas i każdy powinien o nią dbać” – mówi Przemysław Nawrocki z Fundacji WWF Polska.

Google Street View to dodatkowa funkcja Map Google, która zawiera panoramiczne zdjęcia i pozwala użytkownikom na wyświetlanie wybranych części miasta.

źródło: informacje prasowe WWF