II Wawerski Dzień Promocji Wolontariatu- relacja

II Wawerski Dzień Promocji Wolontariatu- relacja

5 grudnia w Kulturotece w Radości odbył się II Wawerski Dzień Promocji Wolontariatu- dokładnie w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

To dzień w którym szczególnie okazujemy wdzięczność wszystkim tym, których praca, chęci i zaangażowanie umożliwiają realizację tak wielu inicjatyw i wsparcia dla innych.

Podczas spotkania był czas na prezentacje, wspólne rozmowy, sieciowanie i podziękowania dla naszych wawerskich wolontariuszy i wolontariuszek.

Na scenie swój ogromny talent zaprezentowała młodzież z WCK Zastów a także zespół “Cygańska Jesień” z WCK Marysin. Wyświetlono film prezentujący pracę wawerskich wolontariuszy (poniżej) a “najpyszniejszą” częścią spotkania stał się tort dla wolontariuszy- słodki symbol podziękowania.

Burmistrz Wawra Norbert Szczepański oraz dyrektor Wawerskiego Centrum Kultury Barbara Karniewska podziękowali wolontariuszom za ich ciężką pracę. Obecni byli również członkowie Młodzieżowej Rady Dzielnicy.

Spotkanie prowadziła (jak zwykle pełna pozytywnej energii) kierownik WCK Aleksandrów Milena Bajer, która jest koordynatorką wawerskiego wolontariatu WCK.

Na zaproszenie przybyli wolontariusze NGO zrzeszonych i niezrzeszonych w DKDS, działających na terenie dzielnicy Wawer, m.in. ze:
– Stowarzyszenia Semper Fidelis Res Publicae,
– Stowarzyszenia Pasjonatów,
– Dzielnicowej Rady Młodzieżowej,
– Harcerzy ZHP,
– Stowarzyszenia “Mali Bracia Ubogich” i innych

Wydarzenie zorganizowały Wawerskie Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer. Imprezę wsparł Urząd m.st Warszawy w ramach programu wspierania partnerstw na rzecz rozwoju wolontariatu.

O wolontariuszach słów kilka

Wolontariuszy spotykamy częściej, niż się nam wydaje. Wspierają oni miejskie instytucje i organizacje pozarządowe, stanowiąc cenną pomoc, tak przy wydarzeniach, jak i codziennych zadaniach. Na gotowości i zaangażowaniu ochotników mogą polegać m.in. domy kultury, biblioteki, domy i ośrodki pomocy społecznej, muzea, różnorodne stowarzyszenia i fundacje. Wolontariusze są aktywni podczas koncertów, pikników, festynów i innych wydarzeń – sportowych, edukacyjnych czy kulturalnych. Realizują także działania na rzecz potrzebujących, środowiska czy zwierząt.

Wolontariuszem może zostać każdy, bez względu na doświadczenie i czas, którym dysponuje. Jeżeli masz ukończone 13 lat, jest uczniem/uczennicą, studentem/studentką, osobą dorosłą, seniorem/seniorką to może rozpocząć przygodę z wolontariatem.

fot. UM Warszawa

Chcesz zostać wawerskim wolontariuszem i rozpocząć przygodę z wolontariatem?

Napisz lub zadzwoń do Mileny Bajer: mbajer@wck-wawer, tel: 22 612 63 85

Oferty wolontariatu z całej Warszawy oraz informacje o tym jak m.st. Warszawa wspiera rozwój wolontariatu można znaleźć na Miejskim Portalu Wolontariatu www.ochotnicy.waw.pl

fot. WawerNews.pl

Skomentuj za pomocą Facebook-a

Przeczytaj także

Pożar trzech samochodów przy ul. Płowieckiej

Pożar trzech samochodów przy ul. Płowieckiej

Zlikwiduj kopciucha- otrzymaj 100% dotacji

Zlikwiduj kopciucha- otrzymaj 100% dotacji

Zły stan ul. Przewodowej

Zły stan ul. Przewodowej

Ograniczenie parkowania pod Urzędem Dzielnicy Wawer

Ograniczenie parkowania pod Urzędem Dzielnicy Wawer

Prognoza

Zapowiedzi wydarzeń

Polecamy