Jakie nowe Studium dla Warszawy? Spotkanie informacyjne dla Dzielnicy Wawer

Nowe Studium wpłynie na przyszłość Wawra. Studium to dokument programujący główne kierunki rozwoju przestrzennego miasta. Miasto przeprowadza szerokie konsultacje ze społeczeństwem. Spotkanie informacyjne dla Wawra odbędzie się 5 czerwca.

Część tekstowa i rysunki pokazują, jak miasto powinno się rozwijać przez najbliższe dziesięciolecia. Na podstawie Studium sporządzamy bardziej szczegółowe plany miejscowe dla poszczególnych obszarów miasta. Plany miejscowe muszą być zgodne ze Studium.

Chcesz poznać wizję dla Twojej dzielnicy, porozmawiać o projekcie z jego autorami, masz pytania?  Weź udział w spotkaniu informacyjnym online dla Wawra – 5 czerwca (poniedziałek) o godz. 18: 

 • Na YouTube – możesz oglądać spotkanie i dyskutować na czacie 
 • na platformie ZOOM – możesz zabrać głos w dyskusji z fonią i wizją. Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, napisz na wawerspotkanie@um.warszawa.pl Link do spotkania oraz instrukcję dostaniesz w mailu zwrotnym. 
 • Sprawdź wcześniej, jak działa ZOOM, zrób test na https://zoom.us/test, żeby nic Cię nie zaskoczyło i żeby uczestnictwo w spotkaniu przebiegało bez żadnych niespodzianek.  Spotkanie ma charakter informacyjny, w czasie jego trwania nie będzie można składać uwag formalnych.  Spotkanie informacyjne to wstęp do konsultacji. Film ze spotkania będzie dostępny przez cały okres ich trwania.   Więcej informacji o konsultacjach Studium 

Jak złożyć uwagi do Studium

Uwagę można złożyć na kilka sposobów:

 1. elektronicznie, nie wychodząc z domu:
  1. wyślij maila na adres nowe.studium@um.warszawa.pl, albo
  2. wypełnij formularz na stronie konsultacje.um.warszawa.pl; albo
  3. wyślij ją za pomocą platformy ePUAP.
 2. papierowo, składając ją osobiście albo wysyłając pocztą do Prezydenta m.st. Warszawy za pośrednictwem:
  1. Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, al. Jerozolimskie 44, 00-024 Warszawa (wejście od Rotundy), albo
  2. Wydziału Obsługi Mieszkańców w dowolnym urzędzie dzielnicy.
 3. ustnie podczas dyskusji publicznej, która odbędzie się 21 czerwca

Jeśli chcesz wysłać uwagę mailem albo papierowo, a nie wiesz, jaką powinna mieć formę, zachęcamy do skorzystania ze wzoru – można go uzupełnić elektronicznie albo wydrukować i uzupełnić ręcznie.

Pamiętaj, żeby w uwadze podać swoje imię i nazwisko (albo nazwę jednostki organizacyjnej, jeśli nie składasz uwagi jako osoba fizyczna) oraz adres zamieszkania (albo siedziby).

Pod tym linkiem(otwiera się w nowej karcie)(otwiera się w nowej karcie) możesz sprawdzić jakie, w świetle przepisów RODO, masz prawa związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w tej sprawie.

Formalne ogłoszenie o wyłożeniu Studium znajdziesz też w Biuletynie Informacji Publicznej

źródło: wawer.um.warszawa.pl

Udostępnij:

One thought on “Jakie nowe Studium dla Warszawy? Spotkanie informacyjne dla Dzielnicy Wawer

 1. Urząd nie jest w stanie przez 17 lat (od 2006r.) zrealizować planów zagospodarowania w oparciu o poprzednie studium. Zamiast skupić się na realizacji przyjętych założeń, tworzy się nowe studium wywracając wszystko do góry nogami, przy czym pozbawia się właściwie pożytku z posiadanej ziemi, zamieniając to co miało być częściowym zalesieniem na las. Chciało by się rzec, miasto z kartonu, gdzie planowanie jest dla urzędników, a nie obywateli. Jak można dokonywać w tym mieście inwestycji, kiedy, rzecz jasna, „dla dobra obywateli” ignoruje się własne plany. Wstyd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *