Jazz w Wawrze. Krzysztof Komeda Songbook

Wawerskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z jazzem, poświęcone twórczości Krzysztofa Komedy.

W 2019 r. przypada 50.  rocznica śmierci jednego z najznamienitszych polskich muzyków jazzowych – pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy. Był kompozytorem głównie muzyki instrumentalnej, ale pisał także muzykę do filmów, przedstawień teatralnych oraz piosenki. Jego zespoły i kompozycje wywarły ogromny wpływ na polski jazz nowoczesny, ale także, poprzez muzykę filmową i piosenki, na polską kulturę w szerokim kontekście. Napisał 11 piosenek, do których teksty pisali: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Marek Dagnan oraz Jerzy Skolimowski. W późniejszym okresie, do 7 utworów, pierwotnie instrumentalnych, teksty napisał Wojciech Młynarski.

Pragnąc uczcić Krzysztofa Komedę twórcy projektu skupili się na tej właśnie części twórczości. Projekt jest opracowany w formie wokalno-instrumentalnej i zawiera utwory znane jak i niemalże całkowicie nieznane, które nigdy nie zostały opublikowane w formie nut, ani nawet w formie samych wierszy. Dotyczy to przede wszystkim tekstów Wojciecha Młynarskiego oraz Jerzego Skolimowskiego.

Postacią wiodącą i pomysłodawcą projektu jest znakomity polski wokalista jazzowy Janusz Szrom, także twórca pierwszego opracowania nutowego wszystkich utworów wokalnych Komedy. Towarzyszą mu znakomici muzycy od wielu lat wspólnie występujący i współtworzący wiele projektów muzycznych: Paweł Perliński– fortepian Andrzej Łukasik – kontrabas Krzysztof Szmańda– perkusja 

Bilety w cenie 30,- do nabycia w kasie WCK ul. Żegańska 1a lub online na stronie wck-wawer.pl/kasa-biletowa

Skomentuj za pomocą Facebook-a

There is no ads to display, Please add some