Kiedy pojedziemy tunelem pod Ursynowem?

W grudniu oddano do użytku część Południowej Obwodnicy Warszawy. Kierowcy z Wawra dojechać nią mogą obecnie tylko do Węzła Wilanów.

Na Ursynowie maszyna do rozkładania nawierzchni z betonu cementowego schowała się w tunelu. Nie zapadła jednak w zimowy sen lecz ciężko pracuje. W w styczniu od strony zachodniej, rozpoczęło się układanie docelowej nawierzchni w tunelowym odcinku Południowej Obwodnicy Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S2.

W nawie północnej po stronie wschodniej wykonywana jest podbudowa z kruszywa, a w nawie południowej – warstwa odsączająca. Betonowana jest zabudowa chodnikowa oraz trwa zbrojenie podwaliny pod okładziny ścian. Kontynuowane jest torkretowanie ścian szczelinowych oraz malowanie sufitu. Wykonywana jest także instalacja hydrantowa i instalacja ogrzewania rurociągu p.poż., montowane jest docelowe oświetlenie przejazdowe.

Jak zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, kierowcy pojadą tunelem w II kwartale br., po zakończeniu odbiorów i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.

źrodło: GDDKiA

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *