Koncert Bente Kahan: Home / Dom – Moje żydowskie pieśni i historie

Wielka dama muzyki żydowskiej po raz pierwszy w Wawrze. Bente Kahan: Home / Dom – to osobisty spektakl o rodzinnych korzeniach z wykorzystaniem materiałów archiwalnych, sięgających aż do XIII w.

Pieśni w jidysz i ladino, a także w innych językach europejskich. Zawiera autorskie teksty i kompozycje Bente Kahan. Grany na wielu międzynarodowych scenach. Bente Kahan towarzyszyć będą muzycy od wielu lat razem z nią grający: Dariusz Świnoga – akordeon, pianino, vocal; Mirosław Kużniak – skrzypce, mandolina.

Bente Kahan – artystka żydowskiego pochodzenia urodzona w Norwegii. Pieśniarka, kompozytorka, aktorka i dramatopisarka. Jest bez wątpienia wielką i niepowtarzalną artystką, która potrafi przywołać całe piękno kultury żydowskiej i w sposób pełen miłości przekazać je współczesnym odbiorcom.

Od ponad 20 lat mieszka i działa we Wrocławiu. Założyła Fundację Bente Kahan. Była odpowiedzialna za remont Synagogi Pod Białym Bocianem oraz przyległych do niej przestrzeni kulturalnych. W odrestaurowanej synagodze założyła Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej, którego jest dyrektorką od 17 lat. Jej zarówno społeczna, jak i artystyczna działalność, polega na promowaniu i umacnianiu żydowskiego dziedzictwa kulturowego i historycznego, także w kontekście Dolnego Śląska.

22.08.2022, godz. 19:00, Wawerskie Centrum Kultury, Sala Widowiskowa, wstęp wolny. Obowiązują wejściówki.

Pobierz wejściówki:

Organizatorami wydarzenia są: Wawerskie Centrum Kultury i Fundacja Europejski Instytut Kultury. Współorganizatorem programu obchodów 80. rocznicy Zagłady Żydów z Linii Otwockiej jest witryna internetowa https://www.zydziotwoccy.pl.

Zapisz się na wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/738025427482252

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *