Koncert poetycki Sławomira Zygmunta

Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zanurzona jest w tragicznej historii Polski i Warszawy w szczególności. Niedawno obchodziliśmy 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w trakcie którego Baczyński zginął, walcząc na Placu Teatralnym.

Nie tylko 1. sierpnia chcemy pamiętać o żołnierzach i cywilach, łączniczkach wędrujących kanałami stolicy, sanitariuszkach i kapłanach niosących pomoc, rodzinach ukrywających się w schronach, mężczyznach i chłopcach budujących barykady i tylu innych anonimowych, niepogrzebanych. Powstanie trwało aż 63 dni, to ogromny strumień czasu i nieprzeliczone ludzkie historie, bogate jak poezja Krzysztofa Baczyńskiego.

„Bo przecież trzeba znów pokochać…” pisał poeta, a my zapraszamy na muzyczną wędrówkę śladami jego twórczości w wykonaniu znakomitego muzyka i aranżera Sławomira Zygmunta.

Sławomir Zygmunt – muzyk, autor, kompozytor i producent z kręgu piosenki literackiej, folkowej i poetyckiej, a także dziennikarz. Warszawiak, wychował się na Czerniakowie, jego dziadkowie mieszkali w tej samej kamienicy (róg Podchorążych i Hołówki), co poeta Krzysztof Kamil Baczyński. 30 sierpnia 2017 roku, podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat, Sławomir Zygmunt został odznaczony Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

29 WRZEŚNIA/ g. 18.00/ WCK Międzylesie, parter

wstęp wolny

źródło: WCK Wawer

Udostępnij

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.