Konkurs “Miejsca Przyjazne Seniorom”. Dwie nagrody dla wawerskich placówek!

Tegoroczny konkurs “Miejsca Przyjazne Seniorom” został rozstrzygnięty. Wawer ma się czym pochwalić ponieważ wśród laureatów znalazły się dwie placówki z naszej dzielnicy!

W kategorii edukacja i oświata nagrodę otrzymała:

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 26 Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer

Wypożyczalnia posiada infrastrukturę dostosowaną do osób starszych i z niepełnosprawnością. Mieści się na parterze, jest dobrze skomunikowana i łatwo dostępna. Wypożyczalnia posiada bogatą i bezpłatną ofertę skierowaną do seniorów.

Wypożyczalnia ma stanowiska komputerowe, zatrudnia Animatora Integracji Cyfrowej, ma pracownię komputerową i organizuje w niej kursy. Od 2018 r. w wypożyczalni mieści się Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora. Specjalnie dla seniorów placówka dystrybuuje „Pokolenia”, „Głos Seniora” i „Zdaniem Seniora”. Wypożyczalnia współuczestniczy w imprezach dedykowanych seniorom, np. 60+ Kultura MKiDN, Warszawskie Dni Seniora, projekt zbierania i digitalizacji wspomnień i historii. Organizowane są warsztaty malarskie, spotkania z ciekawymi ludźmi, kurs pierwszej pomocy dla seniorów. Wypożyczalnia współpracuje z Klubem Seniora, prowadzonym przez OPS Wawer.

W kategorii pomoc społeczna nagrodę otrzymał:

Ośrodek Pomocy Społecznej Wawer m.st. Warszawy z Klubem Seniora przy ul. Błękitnej 32

OPS Wawer od 2007 r. prowadzi program Wawerski Aktywny Senior. W 2016 r. powstał Klub Seniora. OPS Wawer jest jedyną w Warszawie placówką, która realizuje ministerialny, wieloletni program Klub Senior+. Klub znajduje się w nowoczesnym budynku bez barier architektonicznych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, do klubu może należeć każdy senior – mieszkaniec dzielnicy Wawer. Na parterze znajduje się Wypożyczalnia Nr 26 Biblioteki Publicznej –z którą Klub współpracuje. Klub jest bardzo dobrze wyposażony i prowadzi liczne zajęcia o zróżnicowanym charakterze – od edukacyjnych poprzez ruchowe, kulturalne, komputerowe, towarzyskie, okolicznościowe i wiele innych.

OPS organizuje Wawerskie Lato Seniora, uczestniczy w przeglądzie Mam Talent oraz w Warszawskich Dniach Seniora. Współpracuje z Wawerskim Uniwersytetem III Wieku i z Radą Seniorów w Dzielnicy.

OPS w Wawrze zasługuje na uznanie za prowadzenie długofalowej polityki senioralnej i działania na rzecz seniorów na wysokim, profesjonalnym poziomie.

źródło: UD Wawer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Translate »
Font Resize
Zmiana kontrastu