Kradł paliwo z koparek

Policjanci operacyjni z komisariatu w Wawrze w wyniku przeprowadzonych ustaleń, obserwacji i pozyskanych informacji wytypowali mężczyznę, który może dokonywać kradzieży paliwa z koparek zaparkowanych w okolicach placów, gdzie prowadzone są prace budowlane.

Funkcjonariusze podjęli nocną obserwację i działania. Okazało się, że faktycznie 49-letni obywatel Gruzji pojawił się we wskazanym miejscu. Zapakował baniaki ze spuszczonym paliwem do bagażnika i chciał odjechać.

Policjanci podjęli interwencję. Mężczyzna nie reagował na żadne polecenia i okrzyki funkcjonariuszy, a podczas próby zatrzymania potrącił samochodem dwóch policjantów. Kilka godzin później został zatrzymany po krótkim pościgu, zaraz po tym jak wyjechał z posesji. W bagażniku przewoził baniaki z olejem napędowym, w miejscu zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne pojemniki, w których najprawdopodobniej 49-latek gromadził kradzione paliwo. Mężczyzna został zatrzymany, trafił do policyjnej celi.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i na jego podstawie przedstawili zatrzymanemu 3 zarzuty, kradzieży z włamaniem, niezatrzymania się do kontroli oraz wpływania przemocą na prowadzone przez policjantów czynności służbowe.

źródło: policja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *