Krzesimir Dębski z koncertem Muzyki Filmowej w Wawerskim Centrum Kultury

Krzesimir Dębski jest jednym z najwybitniejszych polskich artystów, obsypanym za swoją twórczość nagrodami kompozytorskimi, jazzowymi i dyrygenckimi.

Zapraszamy do Wawerskiego Centrum Kultury na koncert muzyki filmowej w wykonaniu Krzesimira Dębskiego, wybitnego kompozytora, skrzypka jazzowego, dyrygenta, aranżera i producenta muzycznego. Artyście będzie towarzyszyć Kwintet Primuz oraz soliści.

Dębski porusza się równie swobodnie w świecie jazzu, jak i muzyki klasycznej. Pracował niemal we wszystkich dziedzinach świata muzyki. Znany jest przede wszystkim z licznych i cieszących się dużą popularnością kompozycji muzyki filmowej. Sam artysta przekonuje, że muzyka klasyczna jest jego właściwą domeną.

Artysta nagrał ponad 30. płyt ze swoimi kompozycjami dla wielu prestiżowych wytwórni płytowych. Skomponował ponad 50. utworów symfonicznych i kameralnych. Jest autorem muzyki do 100 filmów fabularnych m.in.: „Medium”, „Kingsajz”, „Ogniem i Mieczem”, „W Pustyni i w Puszczy”, „Tam i z Powrotem”, „Stara Baśń”, „1920 Bitwa Warszawska”, oraz seriali telewizyjnych („Klan”, „Złotopolscy”, „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej”, „Przepis na życie”, „Ranczo”). Skomponował ponad 500 piosenek, które wykonywali: Anna Jurksztowicz, Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Anna Maria Jopek, Zdzisława Sośnicka, Grażyna Łobaszewska, Grzegorz Turnau, Artur Gadowski, Mieczysław Szcześniak czy Ryszard Rynkowski.

Kiedy: 27.01.2024, godz. 19:00,
Gdzie: Wawerskie Centrum Kultury, Sala Widowiskowa, ul. Żegańska 1a.

Bilety: 50 zł

Kup bilety:

on-line – przez system Biletyna – https://wck-wawer.pl/kup-bilet

w kasie WCK (pn-pt godz. 9.00-16.00)

Udostępnij:

Alex Wawer

redaktor Wawer News

Więcej Alex Wawer →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *