Kuba Rosiński i stacjonarny Double Ironman | Portal Wawer News- wiadomości lokalne

Kuba Rosiński i stacjonarny Double Ironman

Kuba Rosiński- mieszkaniec Wawra, który jest miłośnikiem triathlonu, zamierza pokonać dystans Double Ironman’a.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że chce tego dokonać…stacjonarnie. Ironman to zawody triatlonowe organizowane przez World Triathlon Corporation. Wyścigi organizowane są na dystansach: 3,86 km (2,4 mil) pływanie, 180,2 km (112 mil) jazda na rowerze i 42,195 km (maraton, 26,2 mil) bieg. Wyścig zaliczany jest do długodystansowych startów triatlonowych. Zawody Ironman uważane są za najbardziej prestiżowe zawody triatlonowe na świecie. Dla wielu zawodników to jednak zbyt mało. Startują więc w zawodach podwójnego Ironmana a także potrójnego.

Kuba Rosiński miał w tym roku wziąć udział w zawodach na dystansie podwójnego Ironmana, ale jak wiadomo panuje pandemia i zawody nie odbędą się. Wawerski zawodnik postanowił więc podjąć wyzwanie i powalczyć stacjonarnie. 24 lipca o 18:00 w OSIR Wawer Kuba chce pokonać:

  • 7,6 km  (basen 25-metrowy)
  • 360 km (rower wpięty w trenażer)
  • 84,4 km (bieżnia)

Jeszcze nikt na świecie nie dokonał tego stacjonarnie.

Wydarzeniu patronuje Wawer News.

Link do wydarzenia na FB

fot. FB Coach Kuba

– Triathlon poznałem, oglądając filmik na Youtube, jak ojciec z niepełnosprawnym synem kończą Ironmana na Hawajach. Od tego czasu totalnie się zakochałem w tym sporcie. Triathlon też jest o tyle fascynujący, że łączy trzy dyscypliny i przez to rozwija nas na wielu płaszczyznach. Możesz być świetnym biegaczem, czy kolarzem, ale jak nie umiesz dobrze pływać, to nie zrobisz dobrego wyniku- twierdzi Rosiński.

Przeczytaj też: Kuba Rosiński- człowiek z żelaza

Warto wspomnieć, że nasz rodak, Robert Karaś w 2019 roku został Mistrzem Świata na dystansie Double Ironman. Do mety dotarł z czasem 18:44:38.

Zachęcamy do odwiedzin FB Kuby: https://www.facebook.com/Coach-Kuba-105118887562234

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *