Lotto Poland Bike Marathon. Finałowe ściganie znów odbyło się w Wawrze

W niedzielę 10 października, po raz 10 z rzędu w Dzielnicy Wawer odbyły się finałowe zawody kolarskie z cyklu Lotto Poland Bike Marathon. Na starcie stanęło ponad 700 zawodników MTB!

Jak wspominali zawodnicy, trasy wiodące leśnymi szlakami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego były wymagające i dość szybkie. Najszybsi okazali się: na trasie MAX (49 km) Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków) i Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Damovo Bike Team), na MINI (29 km) Jakub Brutkowski (UKK Huragan Wołomin) i Malwina Krzyczkowska (Warszawski Klub Kolarski), a na FAN (8,5 km) Antoni Mrowiński i Alicja Surdyk (oboje z KAMYK Radzymin MTB Team).

Finałowa dekoracja Lotto Poland Bike Marathon 2021 odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 138 na terenie Kolarskiego Miasteczka. Dekoracja klasyfikacji generalnej objęła po 6 najlepszych osób z każdej kategorii wiekowej na wszystkich dystansach oraz po 6 najlepszych rodzin i drużyn. Wręczono także nagrody specjalne, m.in. koszulki kolarskie Orzeł Poland Bike i pamiątkowe trofea.

Lotto Poland Bike Marathon to cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich zainicjowany przez Grzegorza Wajsa. Zawodnicy mają do pokonania dwa dystanse dla dorosłych – MINI (ok. 30 km) i MAX (ok. 50 km). Uczniowie szkół podstawowych mają trasę FAN (ok. 10 km), a przedszkolaki ścigają się w Mini Cross. 

LOTTO Poland Bike Marathon z roku na rok bije rekordy frekwencji. Tysiące osób stają na starcie z charakterystycznymi, okrągłymi numerami na rowerach. Trzy trasy dla uczestników i Mini Cross dla przedszkolaków. Zawodom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera i profesjonalna oprawa. To wszystko sprawia, że LOTTO Poland Bike Marathon jest cyklem najbardziej docenianym i lubianym przez amatorów MTB.

Udostępnij

Przeczytaj także