Międzylesie wzbogaci się o nową przychodnię

Mieszkańcy Międzylesia już w lipcu przyszłego roku będą się cieszyć nową przychodnią przy ul. Żegańskiej 13. Dziś wmurowano kamień węgielny pod tą inwestycję.

W uroczystości wzięła udział prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, wiceprzewodnicząca Rady Warszawy Ewa Masny-Askanas i przedstawiciele wawerskiego samorządu- burmistrz dzielnicy Wawer Łukasz Jeziorski, zastępca burmistrza Leszek Baraniewski, przewodniczący Rady Dzielnicy Norbert Szczepański i przewodnicząca komisji społecznej Hanna Chodecka.

– Powstanie ergonomiczna, nowoczesna i funkcjonalna placówka dostępna dla seniorów i niepełnosprawnych, co poprawi dostępność mieszkańców do służby zdrowia – powiedział burmistrz dzielnicy Wawer Łukasz Jeziorski. W przychodni będą poradnie dla dorosłych, dzieci, a ponadto poradnia ginekologiczna, stomatologiczna i chirurga-stomatologa.

Przychodnia w Międzylesiu powstaje po kilkumiesięcznej walce o pozwolenie na budowę. Przeciwko budowie protestował wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Wiesław Domański- szef lokalnego stowarzyszenia, który publicznie oskarżył burmistrza o złamanie prawa przy wydawaniu pozwolenia na budowę. Wojewoda jednak utrzymał je w mocy i uznał za zgodne z obowiązującym planem miejscowym.

Jak informuje zastępca burmistrza dzielnicy Wawer Leszek Baraniewski dzielnica wskazała także działki pod budowę nowych przychodni w osiedlu Wawer przy ul Błękitnej i w Nadwiślu przy ul. Skalnicowej / Trakt Lubelski.

źródło i fot. Urząd Dzielnicy Wawer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *