Mieszkańcy Wawra bawili się w Zerzniu | Portal Wawer News- wiadomości lokalne

Mieszkańcy Wawra bawili się w Zerzniu

W środę 15 sierpnia na terenie przy zerzeńskiej plebanii odbył się Rodzinny Piknik Parafialny. 

Imprezę otworzył z-ca burmistrza Wawra Leszek Baraniewski. Swoje stoiska prezentowały min. OSIR Wawer i Wawerskie Centrum Kultury- tu pokazano multimedia związane z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Na terenie pikniku, jak co roku, przygotowano wiele atrakcji dla dzieci. Na uwagę zasługiwała strefa rodem z “Alicji w krainie czarów”, gigantyczne piłkarzyki czy dmuchańce. Było też wiele gier i zabaw. Wszystko to za darmo.  Na głodnych czekały stoiska gastronomiczne.

Na dużej scenie /a była to scena o rozmiarach jakich jeszcze w Wawrze nie było/ obejrzeliśmy koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Schola Cantorum Maximilianum z Józefowa. Koncert wpisał się w dzielnicowe obchody roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Warsztaty taneczne prowadził znany m.in. z Tańca Gwiazdami- Robert Kochanek. Grał też zespół Life Club Band.  Odbyło się wręczenie nagród w Turnieju o Puchar Plebana oraz losowanie nagród w loterii.

Wieczorem zagrały gwiazdy. Future Folk zauroczył widzów mocnymi bitami i elektronicznym brzmieniem z elementami folkloru góralskiego. Frontmanem w tym zespole jest Stanisław Karpiel-Bułecka znany też m.in. z programu Asia Express. Po zakończeniu koncertu cierpliwie rozdawał autografy i robił selfie z fanami.

Na zakończenie zagrały Elektryczne Gitary, przypominając swoje największe hity takie jak  Jestem z miasta, Dzieci, Włosy, Kiler czy Nie pij Piotrek.

Organizatorem imprezy była zerzeńska parafia przy współudziale Zarządu Dzielnicy Wawer.

fot. WawerNews.pl

 

Udostępnij