Wawer: Moda na Plażę Romantyczną | Portal Wawer News- wiadomości lokalne

Moda na Plażę Romantyczną

To da się zauważyć. W Warszawie niewątpliwie nastała moda na Plażę Romantyczną.

Samochody Uber -a krążą nieustannie dowożąc nowych plażowiczów z centrum stolicy. Przyjeżdża tu także sporo turystów z zagranicy m.in. z Wielkiej Brytanii czy Niemiec by poznać dzikość nadwiślańskich brzegów. Wisła to jedna z nielicznych rzek w Europie, która w stolicy przybiera taką nieuregulowaną formę. To miejsce wybierają też na początek kajakowych spływów. Zanim odpłyną, leniwie podziwiają krajobraz z leżaków. Z bólem serca odpływają zakochani w Romantycznej, twierdząc z całą stanowczością, że na pewno tu wrócą.

Kajaki można zarezerwować poprzez NaKajak.com: Mobilna wypożyczalnia canoe i kajaków w Warszawie lub Kajaki Warszawa / kajak W stolicy

Plażę odwiedzają zakochani by wspólnie na leżakach podziwiać zachody słońca. Przyciąga miejsce ale i nazwa robi swoje. Ale czyż tu naprawdę nie jest romantycznie? To oczywiście było pytanie retoryczne.

Romantyczna to miejsce spotkań, miejsce by poplotkować z przyjaciółką.

Wiele osób rezygnuje z Plaży Poniatówki czy Rusałki woląc odpoczywać z dala od zgiełku wielkiego miasta. Centrum można tu oglądać z brzegu- na horyzoncie doskonale widoczne są jego wieżowce. Klimat na plaży doskonale relaksuje. To opinia wielu osób.

Niewątpliwym atutem Plaży Romantycznej jest przeprawa promowa Wawer-Wilanów. Wystarczy wejść na pokład i posłuchać słów zachwytu. Przeprawę pokochali rowerzyści zmierzający by zwiedzać Wilanów, pokochali z kolei także mieszkańcy Wilanowa, którzy odwiedzają naszą plażę. Tu w odróżnieniu od swojej plaży „Na Zawadach”, mogą skorzystać z oferty plażowego baru. Są potrawy z grilla, są pyszne lody, wata cukrowa i popcorn. Do wyboru kilka rodzajów zimnych napojów.

Co niedzielę na plaży królują niemal hawajskie klimaty. Tor do skimboardingu przyciąga wielu chętnych do spróbowania swych sił na desce. Równowagę można ćwiczyć na trickboardingu. Instruktorzy służą pomocą w nauce. A instruktorzy to nie byle kto- to bracia Seweryn i Kamil Majkowscy doskonale znani w środowisku m.in. kitesurfingu. Swoje umiejętności szlifują gracze w speed badmintona.

Po zachodzie słońca rozpalane są ogniska ale nie ma tu szaleństwa znanego chociażby z Plaży Poniatówka. Płomienie tańczą na tle rzeki. Robi się magicznie. Gdy ogniska dogasają nastaje cisza przerywana tylko pluskiem ryb w Wiśle.

fot. WawerNews.pl

Udostępnij

Inne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *