Most Południowy- kiedy otwarcie? | Portal Wawer News- wiadomości lokalne

Most Południowy- kiedy otwarcie?

Na grudzień 2020 zaplanowano oddanie do użytku 15 km odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy wraz z Mostem Południowym. Niestety kierowcy nie pojadą jeszcze tunelem pod Ursynowem.

Do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie złożono wniosek o pozwolenie na użytkowanie wawerskiego odcinka pomiędzy węzłami Wał Miedzeszyński i Lubelska. Podobna procedura toczy się dla węzłów po obu stronach Wisły, na skrzyżowaniu z ul. Przyczółkową i Wale Miedzeszyńskim. Trwają także odbiory na moście. Pozyskanie wszystkich dokumentów i pozwoleń umożliwi oddanie trasy do użytku.

Pomiędzy węzłami Wał Miedzeszyński i Lubelska prace nawierzchniowe w zasadzie zostały zakończone. Zaawansowanie robót wynosi ok. 99 proc. Na węźle Patriotów realizowane są prace związane z zabezpieczeniem antykorozyjnym, wykończeniowe i drobne roboty oświetleniowe. Na ulicy Patriotów oraz na samym węźle jest już oznakowanie poziome i trwa montaż oznakowania pionowego. Kończona jest budowa ścieżek pieszo-rowerowych. Wzdłuż trasy głównej trwa humusowanie oraz sadzenie drzew i krzewów.

Zakończenie budowy drogi ekspresowej S2 Południowej Obwodnicy Warszawy na odcinkach C i B, przebiegających przez teren Wawra i Wilanowa, oraz ursynowskiego odcinka A (bez tunelu), nastąpi w grudniu 2020 roku (mówi się o dniu 22 grudnia). Ostatni do użytkowania zostanie oddany tunel na Ursynowie. GDDKIA przewiduje zakończenie jego budowy w II kwartale 2021 roku.

GDDKiA zobowiązała się nie otwierać Węzła Ursynów Wschód, a ruch na POW będzie dochodził tylko do węzła Przyczółkowa.

fot. Wawer News
Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *