Na Marysinie uczeń zabił rówieśnika

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na terenie szkoły podstawowej numer 195 przy ulicy Króla Maciusia. Jeden z uczniów śmiertelnie ugodził ostrym narzędziem rówieśnika.

Doszło do awantury między dwójką młodych ludzi, jeden z nich zaatakował ostrym narzędziem, wskutek czego druga osoba nie żyje mimo reanimacji– powiedział Tomasz Oleszczuk z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że tragedia rozegrała się ok. godz. 10 na szkolnym korytarzu. Jeden z uczniów – ośmioklasista Emil B. w wieku około 15 lat – miał aż sześciokrotnie dźgnąć nożem swojego rówieśnika Kubę. Nie wiadomo jeszcze dlaczego. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że poszło o pieniądze w kwocie 1500 zł. Sprawca został zatrzymany. Sprawiał problemy wychowawcze i z tego powodu miał zajęcia indywidualne. Był też kilkukrotnie karany za pobicia.

W szkole powołano sztab kryzysowy. Na miejsce zdarzenia przybył wicekurator oświaty oraz prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.
– Jestem wstrząśnięty tragiczną śmiercią nastolatka. Myślami jestem z rodziną zabitego chłopca. Byłem w wawerskiej szkole, rozmawiałem z dyrektorką i policją. Zapewniamy wsparcie psychologiczne uczniom, nauczycielom i rodzicom – powiedział.

Szkoła została zamknięta. Po incydencie odwołano zajęcia, a rodzice musieli odebrać swoje dzieci ze szkoły. Burmistrz Wawra Norbert Szczepański skierował do tej placówki psychologów, którzy mają pracować z uczniami a stołeczny ratusz uruchomił specjalną linię telefoniczną ze wsparciem psychologicznym, o czym zostali poinformowani rodzice uczniów chodzących do tej szkoły.

Sprawę wyjaśnia prokuratura. 15-letni sprawca ma zostać przesłuchany. Ma być sądzony jak pełnoletni.

W marysińskim kościele na mszy św, która została odprawiona o godz. 15 w intencji Kuby, zebrał się tłum mieszkańców.

Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak wystąpił w piątek do Ministerstwa Edukacji Narodowej o zobowiązanie organów prowadzących do przeprowadzenia we wszystkich szkołach w trybie pilnym kontroli bezpieczeństwa.

W związku z tragedią przesunięto na bliżej nieokreślony termin Piknik Rodzinny w Nadwiślu, który miał odbyć się w niedzielę 12 maja.

W związku z tragedią przesunięto na bliżej nieokreślony termin Piknik Rodzinny w Nadwiślu, który miał odbyć się w niedzielę 12 maja.

Czytaj: Pomoc psychologiczna w związku z tragedią na Marysinie

Udostępnij