Nowa sygnalizacja na wawerskich ulicach

Jeszcze w tym roku na skrzyżowaniach ulic Kajki i Odrodzenia oraz Kajki i Alpejskiej mogą pojawić się sygnalizacje świetlne. ZDM ogłosił właśnie przetarg na ich budowę.

Skrzyżowania ul. Kajki i Odrodzenia oraz Kajki i Alpejskiej są niebezpieczne – długi i prosty odcinek sprawia, że kierowcy często przekraczają prędkość. Z uwagi na bliskość szkoły przejścia dla pieszych uczęszczane są przez dzieci. Zebry nie są wyposażone w azyle, więc przekroczenie jezdni jest dużym problemem.

Aby poprawić bezpieczeństwo, ZDM planuje budowę sygnalizacji w tych miejscach. Światła obejmą całe skrzyżowanie ul. Kajki z ul. Odrodzenia przejścia dla pieszych przez ul. Kajki oraz skrzyżowanie ul. Kajki i Alpejskiej. Zostaną one również wyposażone w azyle dla pieszych z wyspą rozdzielającą kierunki ruchu. Zmieni się też lokalizacja przystanków autobusowych – zamiast za skrzyżowaniem, autobusy będą się zatrzymywać przed nim.

Skrzyżowania objęte przetargiem znajdują się w pobliżu szkół i codziennie pokonują je setki dzieci. ZDM chce, aby uczniowie mogli bezpiecznie pokonywać drogę do szkoły i do domu, dlatego wybudowanie nowych sygnalizacji jest dla nas szczególnie ważne.

źródło i fot. ZDM

Udostępnij