Od 13 grudnia nowy kolejowy rozkład jazdy

Niedziela, 13 grudnia będzie pierwszym dniem obowiązywania nowego kolejowego rozkładu jazdy. Zmienią się rozkłady Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

Będą dodatkowe kursy SKM na linii S2, a pociągi SKM S3 ponownie pojadą trasą objazdową przez Warszawę Gdańską i Warszawę Zachodnią peron 8.

Nowy kolejowy rozkład jazdy polskich i europejskich operatorów zostanie wprowadzony w niedzielę, 13 grudnia.

SKM S1 i S9

Dla pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1 i S9 zmiany będą niewielkie – ograniczą się do kilkuminutowych przesunięć odjazdów pociągów z poszczególnych stacji.

SKM S2

Najistotniejsza zmianą w rozkładzie dla pociągów SKM linii S2 będzie uruchomienie dodatkowych kursów. Pociąg w kierunku zachodnim, który obecnie kończy kurs o godz. 23.14 na stacji Warszawa Zachodnia, będzie obsługiwał trasę wydłużoną do stacji Warszawa Lotnisko Chopina. W odpowiedzi na wnioski pasażerów zostanie także uruchomiony dodatkowy pociąg w kierunku wschodnim z lotniska o godz. 23.43.

SKM S3 i S30

Zarządca infrastruktury kolejowej, spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, kontynuuje budowę nowego przystanku kolejowego Warszawa Targówek. Dlatego pociągi SKM linii S3 ponownie zostaną wycofane z odcinka Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia i od przystanku Warszawa Praga do Warszawy Lotnisko Chopina pojadą trasą objazdową przez Warszawę Gdańską i Warszawę Zachodnią peron 8. Jednocześnie – na okres od 13 grudnia 2020 r. do 13 marca 2021 r. – zostanie przywrócone kursowanie uzupełniających pociągów SKM S30 z Wieliszewa i Legionowa przez Warszawę Centralną do Warszawy Lotniska Chopina. Zostanie także zwiększona liczba kursów SKM S3 do Radzymina.

Wprowadzone będzie wzajemne honorowanie biletów Zarządu Transportu Miejskiego i Kolei Mazowieckich.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) będą honorowane w pociągach KM na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8 (przez Warszawę Gdańską) oraz w pociągach RL na odcinku Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina (przez Warszawę Centralną).

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np.  15.12. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Bilety KM (wszystkich rodzajów, do odpowiednich stacji) honorowane będą w:

  • pociągach linii S9 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8,
  • pociągach linii S3 i S30 na odcinku Legionowo –Warszawa Lotnisko Chopina.

Rozkład jazdy pociągów SKM jest dostępny w zakładce „Rozkłady jazdy”.

Rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich jest dostępny na stronie mazowieckie.com.pl.

źródło: WTP

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *