Otwarcie nowych szlaków rowerowych- relacja

Nie od dziś wiadomo, że Dzielnica Wawer ma najlepsze trasy MTB. Niestety część z nich przestała być dostępna, bo przecięła je budowa Południowej Obwodnicy Warszawy.

Na pomoc przyszedł jednak Marcin Adamczuk, który w ramach budżetu partycypacyjnego złożył projekt wytyczenia nowych szlaków. Projekt uzyskał prawie 800 głosów. Realizację wytyczenia szlaków wspierali z-ca burmistrza Wawra Leszek Baraniewski a także nadleśniczy Artur Dawidziuk z Nadleśnictwa Celestynów.

Dziś Dzielnica Wawer wzbogaciła się o dwa nowe leśne szlaki rowerowe- fioletowy i pomarańczowy. Przy Szkole Podst. nr 138 przy ul. Pożaryskiego 2 w Międzylesiu odbyło się ich uroczyste otwarcie. Odbyły się także zawody na orientację. W wydarzeniu wziął udział m.in. wawerski radny Przemysław Zaboklicki– miłośnik kolarstwa górskiego, uczestnik cyklu maratonów MTB.

– Wawer ma znakomite warunki do jazdy rowerami MTB. Nowe trasy świetnie uzupełniają istniejącą już sieć wawerskich szlaków rowerowych i wpisują się w nowe warunki po przecięciu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego budową obwodnicy. Są dobrze wytyczone i oznakowane. Dopasowane do możliwości bardziej lub mniej zaawansowanych amatorów kolarstwa MTB- powiedział Zaboklicki dla WawerNews.pl tuż po zakończeniu przejazdu.

fot. & wideo: WawerNews.pl

Skomentuj za pomocą Facebook-a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *