Ozoboty opanowały wawerską Bibliotekę Publiczną!

W placówkach wawerskiej Biblioteki Publicznej przeprowadzane są zajęcia dla dzieci z użyciem ozobotów.

W czasie ferii w bibliotece na Powojowej, dzieci uczyły się kodowania, a następnie w nawiązaniu do wcześniej wysłuchanej legendy, same projektowały trasę wędrówki Lecha, Czecha i Rusa.

Oddział Dziecięcy w Aninie z kolei zorganizował rozwijające zajęcia dla podopiecznych Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów” w Międzylesiu.

Wawerskie wypożyczalnie odwiedzają także uczniowie wawerskich szkół.

Ozobot to prostota nauki programowania. Robot wprowadza dzieci i młodzież poprzez zabawę w świat nowych technologii. Jest gotowy do pracy w 2 sek. od wyjęcia z kapsuły i czeka na rozkazy. Rozumie kolorowe kody narysowane kredkami jak i te czytane z ekranu napisane w Scratch OzoBlockly. Doskonale sprawdza się we wszelkich zadaniach dydaktycznych związanych z informatyką i robotyką. Ilość zabawy i nauki jest nieograniczona tak jak nieograniczona jest kreatywność dzieci związana z rysowaniem i planowaniem tras po których może jeździć Ozobot. Możemy zaprogramować tańczący zespół robotów, czy też prace drogowe. Nauczyć zasad bezpieczeństwa i zaprogramować drogę ewakuacyjną. 

Ozobot to zdobywca głównych nagród: 
2016 National Parenting Product Award Winner
Reviewed.com – CES Editors’ Choice 2015
TechTimes.com – Innovation Award 2015
Kids at Play – Best Robot 2015
Space.com – Best High-Tech Toy 2014
Techlicious – Best of Toy Fair 2014
Popular Science – Best of Toy Fair 2014
Dr. Toy – 100 Best Toys – 2014
Dr. Toy – 10 Best Tech Toys – 2014

Dzieci 6-8 lat mogą zgłębiać tajniki programowania z użyciem jedynie kredek lub flamastrów. Taka technologia czyni z Ozobotów rozwiązanie idealne do oswajania już najmłodszych programistów z podstawami kodowania.