PKS Radość ma już 25 lat!

Historia Parafialnego Klubu Sportowego „Radość” sięga roku 1996, kiedy to 8 listopada na zjeździe założycielskim powołano go do życia.

Głównym inicjatorem powstania klubu był ówczesny proboszcz Parafii Matki Bożej Anielskiej w Radości ksiądz prałat Mirosław Mikulski – późniejszy Prezes klubu oraz prezes katolickiego stowarzyszenia sportowego RP i wielki przyjaciel sportu.

Do dnia dzisiejszego przez struktury klubu obejmujące sekcji piłki nożnej, boksu, tenisa stołowego oraz rugby przewinęło się blisko 4000 zawodników, głównie dzieci i młodzieży.

Parafialny Klub Sportowy „Radość” Warszawa to uznana marka na mapie młodzieżowej piłki na Mazowszu. Od 22 lat młodzi piłkarze z Radości walczą z sukcesami w rozgrywkach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej na terenie całego województwa mazowieckiego. Jesteśmy również obecni na największych piłkarskich turniejach w Polsce i Europie.

PKS Radość to również zespół seniorów, który w swojej historii w sezonie 2014/2015 uczestniczył w rozgrywkach IV ligi. Obecnie pierwsza drużyna występuję w Klasie Okręgowej.

Udostępnij

Przeczytaj także