PKS Radość: remis na inaugurację sezonu

14 sierpnia zespół z Radości rozegrał pierwszy mecz w sezonie 2022/2023 w Amnis Energia Liga Okręgowa, gr. Warszawa (Mazowiecki Związek Piłki Nożnej -). Rywalem był Dąb Wieliszew.

Na inaugurację nowego sezonu rozgrywek na poziomie okręgowym, wawerska drużyna zremisowała na wyjeździe z rywalami z Wieliszewa 1:1. Bramkę dla „parafialnych” zdobył w 69 min. Mateusz Trąbiński.

źródło: PKS Radość

Prezentujemy pomeczową wypowiedź trenera PKS Radość – Mateusza Chmielewskiego:

„- Pierwszy mecz o punkty zawsze niesie za sobą pewną niepewność. Szczególnie jest tak, jeśli dochodzi do zmiany trenera i kilku zmian kadrowych w przerwie między rozgrywkami.

Z naszej perspektywy straciliśmy dwa punkty z rywalem z Wieliszewa. Doświadczony rywal walczył, jednak nie stworzył sobie żadnej 100% sytuacji do zdobycia gola. Jedyny gol padł z centrostrzału.

W pierwszej połowie po dwie bardzo klarowne sytuacje mieli Mateusz Trąbiński oraz Maciek Grabicki i dawały one nadzieje na korzystny rezultat.

Druga połowa nie była już tak obfita w 100% okazje bramkowe z naszej strony, jednak kilka szans sobie wypracowaliśmy i przynajmniej jedna z nich powinna zakończyć się golem dla naszego zespołu.

Chcemy grać w piłkę, nie chcemy tylko przebywać na boisku i statystować w grze. Tworzenie linii podania, trójkątów w każdym sektorze boiska to fundament. Dodając to tego umiejętności indywidualne zawodników, powinniśmy otrzymać mieszankę, która poza efektywnością, da nam także efektowność. Piłka nożna ma być rozrywką i wyzwalać emocje. Chcemy grać widowiskowo i ofensywnie.

Dziękujemy licznej grupie kibiców, która w upalne popołudnie stawiła się na stadionie w Wieliszewie.”

Obejrzyj skrót meczu

źródło: PKS Radość

Udostępnij:

Alex Wawer

redaktor Wawer News

Więcej Alex Wawer →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *