Plaga komarów | Portal Wawer News- wiadomości lokalne

Plaga komarów

Wiślana fala wezbraniowa naniosła błoto i razem z upałami stworzyła idealne warunki do rozmnażania się komarów. Są ich całe chmary.

Zwłaszcza wczoraj wieczorem były nie do zniesienia. Kto mieszka w Nadwiślu czy Zerzniu ten wie. W innych obszarach dzielnicy jest podobnie. Wiele środków odstraszających nie działa. Czyżby się uodporniły?

fot. Wikipedia.org

Przyciągają je światło oraz zapach ludzkiego potu. Siadają na skórze, delikatnie ją nakłuwając. Następnie wprowadzają swoją ślinę, która znieczula ugryzione miejsce.

Komarowate, komary (Culicidae) – występująca na całym świecie rodzina owadów z rzędu muchówek. Znanych jest ponad 40 rodzajów i około 3,5 tys. gatunków komarów. Larwy rozwijają się w środowisku wodnym. Osobniki dorosłe latają wieczorami w dużych chmarach nad podmokłymi łąkami, w pobliżu jezior, stawów i rzek. Jedne gatunki wybierają zacienione przybrzeża, inne znowu oświetlone, wolne przestrzenie wodne. Larwy pospolitego komara brzęczącego wiszą głową w dół, natomiast larwy widliszka układają się poziomo pod powierzchnią wody. Larwy komarów są bardzo płochliwe i zaniepokojone szybko nurkują. Żywią się na ogół rozkładającą się materią organiczną i tylko niektóre gatunki są drapieżcami. Poczwarki komarów, w przeciwieństwie do poczwarek innych owadów, są bardzo ruchliwe. Tempo rozwoju komarów jest bardzo różne – jedne rozmnażają się w ciągu kilku dni, inne zaś znacznie dłużej i rozwija się wtedy tylko jedno pokolenie w ciągu roku.

Komary nie pozwalają normalnie żyć. Na naszym Facebook-u internauci komentują:

” Osiedle Las również dotknięte tą plagą. Po zachodzie słońca nie da się wyjść na moment z domu żeby nie zostać pożartym żywcem “

” W Miedzylesiu tez jest plaga , nie dało się wyjść wczoraj wieczorem . Jeszcze nigdy nie widziałam tu tyle komarów “

” Wczoraj na Nadwislu mimo 2 wtyczek w pokoju naliczylam 60 (!!!) komarow – nic na nie nie dziala “

” Miedzeszyn i Radosc rowniez plaga ”

“W Falenicy też masakra”

” Straszne, podlewanie ogródka, to masakra. “

Więcej komentarzy pod postem:

Mamy nadzieję, że władze warszawy zdecydują się przeprowadzić akcję odkomarzania w newralgicznych dzielnicach miasta.

Udostępnij