Wawerskie zalesienia

Stolica rozpoczęła jesienne nasadzenia w miejskich lasach. Jeszcze w tym roku pojawi się w nich ponad 100 tys. dodatkowych drzew. W ramach Warszawskiego Planu dla Klimatu miasto inwestuje w zieleń. …

Na froncie wojny ze smogiem

Program walki o czyste powietrze w Wawrze i w całej Warszawie był tematem spotkania z Justyną Glusman, koordynatorem ds. zieleni i zrównoważonego rozwoju w stołecznym ratuszu, które odbyło się 25 marca w Wawerskim Centrum Kultury.

Wsparcie finansowe działań ekologicznych

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer realizuje programy “Zielone wsparcie” i “Zielone wsparcie do 100 proc.” wspierające osoby, które poniosły zwiększone koszty ogrzewania budynku/lokalu mieszkalnego związane z trwałą zmianą systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na jeden z systemów ograniczających niską emisję oraz obejmujące dofinansowanie wkładu własnego dla osób, które uzyskały ze środków budżetu m.st. Warszawy dotację na realizację inwestycji polegającej na modernizacji kotłowni i likwidują piec na paliwo stałe.

Dron może zbadać dym z Twojego komina

Stolica zaostrza walkę ze smogiem i trucicielami. Funkcjonariusze Straży Miejskiej zostali wyposażeni w drony wykrywające miejsca spalania szkodliwych substancji. Nowe urządzenia przyspieszą kontrole i umożliwią interwencję w trudnodostępnych miejscach. Przewidziane …

Falenicka sosna będzie bezpieczna

Zaniepokojona mieszkanka poinformowała nas o działaniach wokół falenickiej sosny. Uspokajamy, nic złego się nie dzieje a wręcz przeciwnie. Najbardziej charakterystyczna sosna wawerska, która rośnie przy ul. Patriotów (pomiędzy ul. Świtezianki i Ochoczą) w Falenicy to drzewo o dużej wartości przyrodniczej i krajobrazowej.