Przetarg na modernizację ul. Skrzyneckiego rozstrzygnięty

Firma Pri Knauber z Legionowa odnowi wawerską ul. Skrzyneckiego – wyremontuje chodniki i położy asfaltową nawierzchnię w miejscu trylinki. Prace rozpocznie po uprzednich robotach MPWiK, które od początku września buduje tam sieć wodociągową- informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Położona w Marysinie Wawerskim ul. Skrzyneckiego liczy ok. 1 km. Dotąd kojarzono ją jako jedną z niewielu miejskich dróg, na których – ze względu na brak remontu od dziesięcioleci – można spotkać trylinkę. Niebawem po charakterystycznych sześciokątnych płytach betonowych nie będzie śladu, bo miesiąc temu Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpoczęło budowę sieci wodociągowej w kierunku Wesołej.

Wiedząc o planach wodociągowców, Zarząd Dróg Miejskich skompletował wszystkie potrzebne dokumenty i uzyskał pozwolenie na prace w terenie. W przetargu zgłosiło się 5 chętnych do realizacji zadania – warszawskie firmy Balzola i Instal-Nika oraz Mabau z Baniochy, Wod-Kan-Bruk z Żelechowa i Pri Knauber z Legionowa. Właśnie wybraliśmy tę ostatnią firmę, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na 8 mln 607 tys. zł. Wskazany przez ZDM wykonawca na plac budowy wkroczy po zakończeniu robót wodociągowych, które – jak podaje MPWiK – powinny zostać wykonane do końca roku. Pri Knauber na wywiązanie się z powierzonego zadania będzie mieć 12 miesięcy od dnia podpisania z nami umowy.

Wykonawca najpierw wybuduje kanalizację deszczową na całej długości ulicy. Pozwoli to uniknąć zalań, które do tej pory zdarzały się po obfitych opadach. Następnie wyremontuje chodniki i ułoży nawierzchnię asfaltową. Zniknie więc trylinka, po której do Przychodni Rejonowej nr 1 Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer dojeżdżają mieszkańcy innych części dzielnicy, a także kursują autobusy linii nr 305. Tym samym poprawi się komfort podróżujących tam komunikacją miejską.

Działania ZDM możliwe są dzięki decyzji Rady m.st. Warszawy, która na marcowej sesji przyznała 9 mln zł na gruntowny remont nawierzchni ul. Skrzyneckiego.

źródło: ZDM

Udostępnij

Przeczytaj także