Zostali bez dachu nad głową

W nocy z 23 na 24 lutego przy ul. Daliowej w Międzylesiu spłonął dom starszego małżeństwa (66 i 68 lat) mieszkającego wraz z córką (43 lata) oraz wnuczką (15 lat). Z pożarem walczyło 10 zastępów straży pożarnej.

W nocy pan Eugeniusz usłyszał wybuch i zobaczył w salonie płomienie ognia. Zdążył tylko obudzić rodzinę i wszyscy wybiegli w piżamach na ulicę. W międzyczasie z całego dobytku udało mu się zabrać tylko butlę z tlenem, niezbędną do życia, gdyż od 2 lat walczy ze złośliwym nowotworem płuc. W tym czasie jego żona, pani Teresa, zdążyła pozbyć się z domu butli z gazem. Ich determinacja i zimna krew, którą zachowali w obliczu własnej tragedii, pozwoliła ocalić od zniszczenia sąsiednie domy, które na pewno ucierpiałyby w wyniku eksplozji butli. Jesteśmy im za to wdzięczni, dlatego chcemy pomóc odbudować im ich utracony dobytek.

Pan Eugeniusz od dłuższego czasu poważnie choruje, jego nowotwór jest nieoperacyjny. Zdaniem lekarzy, choroba jest nie do wyleczenia, można jedynie łagodzić ból i towarzyszące mu objawy. Pani Teresa opiekuje się mężem, a jego stan zdrowia zmusił ją do podjęcia dodatkowej pracy, gdyż ich skromne emerytury nie pozwalają na zakup odpowiednich leków. Ich córka, Asia, jest samotną matką, która bez wsparcia męża musi sobie radzić z wychowaniem i utrzymaniem nastoletniej córki. Mąż Asi wyjechał za granicę, nie utrzymuje z rodziną kontaktu i nie pomaga finansowo. Wnuczka Wiktoria chodzi do 8 klasy szkoły podstawowej i z dnia na dzień została w piżamie, bez książek i zeszytów. Wiktoria jest również tancerką w wawerskim Klubie Tańca Sportowego Shock Dance.

– Na naszej ulicy wszyscy się wspieramy, dlatego postanowiliśmy założyć zbiórkę dla naszych sąsiadów i pomóc im w tych tragicznych okolicznościach. Chcemy zebrać 250 tysięcy złotych na odbudowę domu, wyposażenie i bieżące wydatki (ubrania, pomoce szkolne).- apelują sąsiedzi. Link do zbiórki poniżej ⬇️

https://pomagam.pl/hpr4zoc1…

W sprawie zbiórki materialnej /ubrania, obuwie itp./ prosimy dzwonić na: 506 787 051

Skomentuj za pomocą Facebook-a