Rusza kolejny sezon na Plaży Romantycznej

To już trzeci sezon Plaży Romantycznej- jednego z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Wawra a także Gocławia czy Józefowa.

Ta urokliwa przestrzeń stała się także popularna wśród gwiazd TV zamieszkujących w okolicy.

Sięgnijmy pamięcią do 2016r. To wtedy z pomysłu i inicjatywy z-cy burmistrza Dzielnica Wawer Leszka Baraniewskiego rozpoczęto tworzenie tego miejsca. Równolegle uruchomiono przeprawę promową do Wilanowa, która cieszyła się ogromną popularnością.

W tym roku ruszą prace, które diametralnie zmienią oblicze Plaży i jej okolic oraz wpłyną na jakość wypoczynku. Jak zapowiada Leszek Baraniewski na plaży pojawią się altanki, plac zabaw a nawet wieża widokowa. Zostaną nasadzone drzewka i krzewy. Poprawione zostanie zejście do Wisły- jest to szczególnie istotne dla rowerzystów oczekujących na prom.

Powstanie ścieżka rowerowa w kierunku Mostu Siekierkowskiego. Oczywiście nie zabraknie małej gastronomii czy przeprawy promowej.

Wszystkie praca mają być tak wykonywane by nie przeszkadzały w wypoczynku plażowiczom np. nie będą wykonywane w weekendy.

Dodatkową atrakcją będzie KINO PLENEROWE – filmy wyświetlane będą w każdą niedzielę od 1 lipca do końca sierpnia.

1 lipca: “La La Land” reż. Damien Chazell
8 lipca: “Dwaj zgryźliwi tetrycy” reż. Donald Petrie
15 lipca “Love, Rosie” reż Christian Ditter
22 lipca “Lepiej późno niż później” reż Nancy Meyers
29 lipca “O północy w Paryżu” reż. Woody Allen
5 sierpnia dla upamiętnienia wybuchu Powstania Warszawskiego zaprezentowany zostanie film “Miasto 44” Jana Komasy
12 sierpnia “Gwiazd Naszych wina” w reż. Josha Boone
19 sierpnia “Deszczowa Piosenka” w reż. Stanleya Donena i Gena Kelly’ego
26 sierpnia “Zanim się pojawiłeś” w reż Thea Sharrocki.

Jak wiemy, rok 2018 to rok obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z wydarzeń w Wawrze wpisujących się w nie będzie:

WIELKA INSCENIZACJA BITWY POD FALENICĄ – 16 CZERWCA

We wrześniu 1939 r. oddziały 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych po ich porażce w bitwie pod Tomaszowem Mazowieckim podjęły próbę przebicia się do Warszawy od strony Falenicy i Miedzeszyna. Wraz z żołnierzami 3 Lubelskiego Dywizjonu Artylerii Konnej ułani stoczyli zacięty bój z Niemcami w dniu 19 września 1939 r. W jego czasie poległo kilkudziesięciu polskich żołnierzy. Pozostali podjęli próbę przeprawienia się przez Wisłę. Udało się to około 600 żołnierzom, ale w trakcie przebijania się kilkuset poległo na terenie Zerznia i Błot. Około 1700 Polaków dostało się do niemieckiej niewoli.

W inscenizacji bitwy weźmie udział ponad 100 członków grup rekonstrukcyjnych także z udziałem pojazdów wojskowych z epoki. Całość wydarzenia będzie połączona z piknikiem rodzinnym.

źródło: FB Plaża Romantyczna

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *