Ruszył sezon letni w nowej Kulturotece | Portal Wawer News- wiadomości lokalne

Ruszył sezon letni w nowej Kulturotece

5 lipca ruszył letni sezon kulturalny w Falenicy, gdzie uruchomiony został budynek Kulturoteki. Na mieszkańców czekały liczne atrakcje.

To już trzecia Kulturoteka w dzielnicy Wawer. W Kulturotece falenickiej znajdują się filia Wawerskiego Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Oprócz pomieszczeń typowo bibliotecznych znajduje się tam również sala widowiskowa otwierana na zewnątrz budynku, sala multimedialna, pomieszczenia pracowni plastycznych, sala muzyczna i techniczna. Usytuowana na parterze kawiarnia będzie miała także bezpośrednie wejście z zewnątrz.

Ze względu na sytuacje epidemiczną oficjalne otwarcie odbędzie się w późniejszym terminie, ale już teraz mieszkańcy mogą korzystać z oferty nowego miejsca kulturalnego na mapie Wawra. Pierwszymi użytkownikami są dzieci, które od 30 czerwca uczęszczają na zajęcia do falenickiej Kulturoteki w ramach akcji „Lato w Mieście.

5 lipca ruszył letni sezon kulturalny w Falenicy. Na mieszkańców czekały liczne atrakcje.

Wawerska Bibilioteka Publiczna przygotowała dwa pokazy naukowe zaprezentowane przez naukowców z Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Temat pokazów to „Niskie temperatury”.

W ramach programu przygotowanego przez Wawerskie Centrum Kultury, na scenie mogliśmy oglądać aktorów Teatru Kultureska, którzy zaprezentowali spektakl „Bukiet Talentów”. Najpiękniejsze arie i duety z oper i operetek zagrali Małgorzata Pawłowska, Leszek Świdziński, Orkiestra Kameralna La Boheme De Varsovie. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa satyry Sławomira Łuczyńskiego.

Na mieszkańców czekały także liczne atrakcje, między innymi animacje, gry i zajęcia dla dzieci w nowych pracowniach plastycznych.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. burmistrz Wawra – Norbert Szczepański, dyrektor Wawerskiego Centrum Kultury- Barbara Karniewska oraz wawerskie radne Sandra Spinkiewicz i Agnieszka Wójcik oraz radni Piotr Grzegorczyk Radny Dzielnicy Wawer i Wojciech Godlewski. Obecne były także kierownik filii WCK Magdalena Magrzyk i kierownik filii Biblioteki Publicznej- Monika Rudek.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *