Spektakl „Boski Elwiro”

Przedstawianie o Michale Elwiro Andriollim- rysowniku, ilustratorze i malarzu, przedstawicielu romantyzmu, twórcy stylu architektonicznego zwanego zabudowy drewnianej „świdermajer”, z której słynie tzw. linia otwocka.

Andriolli specjalizował się w malarstwie oraz grafice. Posługiwał się głównie ołówkiem, tuszem oraz gwaszem. Współpracował m.in. z polskimi czasopismami ilustrowanymi: „Tygodnik Ilustrowany”, „Kłosy”, „Tygodnik Powszechny”, „Biesiada Literacka”, „Wieniec”, dla których wykonał wiele ilustracji przedstawiających obiekty zbudowane na ziemiach Rzeczypospolitej (znajdujących się na obecnych terytoriach Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi) – wielu już dziś nieistniejących. Był wziętym ilustratorem książkowym, który współpracował z warszawskimi, paryskimi i londyńskimi wydawcami.

Spektakl w reżyserii Arkadiusza Głogowskiego traktuje o jego prywatnym życiu, o uczuciach i trudach małżeńskich relacji. Pokazuje artystę z nieco innej niż powszechnie znana perspektywy.

Występują:
Kinga Teresa Głogowska, Arkadiusz Glogowski, Maurycy Wolf, Rafał Szałajko oraz muzycy Filip Matuszewski (fortepian), Weronika Kwiek (skrzypce).

Spektakl odbędzie się z zachowaniem wszystkich standardów sanitarnych. 

4 września, godz. 19:00, WCK Radość, ul. Powojowa 2

Udostępnij

Przeczytaj także