Sportowe atrakcje na Plaży Romantycznej

W niedzielę 24 lipca będzie można skorzystać z kilku letnich, plażowych atrakcji. Wszystko bezpłatnie.

Na chętnych czekać będzie cieszący się zawsze dużą popularnością, tor do skimboardu. Dodatkowo można będzie trenować równowagę na trickboardzie a także grać w speed badmintona.

Plaża Romantyczna, godz. 10-18.

Co to jest skimboard?

Może się nam wydawać, że skimboard jest podobny do surfingu. Przede wszystkim podstawową różnicą jest rozpoczęcie zabawy już na plaży, a nie w wodzie. Osoba, która chce pojeździć na specjalnej desce skimboardowej, trzyma ją w ręce, a kiedy nadchodzi fala, biegnie w jej stronę, rzuca deskę na mokry piasek i wskakując na nią wykonuje ślizg na falę. Mówi się, że ten rodzaj sportu zapoczątkowano już w latach dwudziestych dwudziestego wieku w Laguna Beach. Tam właśnie miejscowi mężczyźni ślizgali się na znalezionych deskach. Później rozpoczęto produkcję specjalistycznych desek do skimboardingu.

Co to jest trickboard?

Trickboard to przyrząd sportowy do ćwiczenia balansu ciała. Zestaw zawiera deskę i wałek. Głównym celem ćwiczeń na trickboardzie jest podniesienie poczucia kontroli nad ruchami swojego ciała. Wystarczy 30 minut dziennie ćwiczeń na trickboard, aby poprawić swoją koordynację ruchową!

Na czym polega speedbadminton?

Speedminton to sport podobny do badmintona, jednak gra się tutaj bez siatki, zmodyfikowaną rakietą oraz specjalną lotką. Słowem klucz jest oczywiście szybkość.

Podstawy skimboardu

Udostępnij:

Alex Wawer

redaktor Wawer News

Więcej Alex Wawer →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *