Majaland Góraszka- ruszyła budowa parku rozrywki

Majaland to rodzinny park zaprojektowany w oparciu o świat bajkowej Pszczółki Mai. Będzie to druga po Kownatach w woj. lubuskim lokalizacja Majaland w Polsce. Dojedziemy do niego wygodnie Południową Obwodnicą Warszawy.

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego, która miała miejsce 11 grudnia, uczestniczyli ambasador Belgii, przedstawiciele Powiatu Otwockiego oraz Gminy Wiązowna, inwestor Grupa Plopsa i Momentum Capital oraz generalny wykonawca firmy CFE.

Z powodu pandemii nie było mowy o hucznej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego.

Z wielką radością przyjmujemy nowych inwestorów na terenie Gminy Wiązowna.  Szczególne położenie tego miejsca, na skrzyżowaniu dwóch dróg krajowych, sprawia, że stajemy się gminą bardzo atrakcyjną do prowadzenia różnego rodzaju działalności.  W lutym 2019 roku po raz pierwszy rozmawialiśmy o planach budowy parku rozrywki w Góraszce. Na spotkaniu z przedstawicielami inwestorów wyraziłem zadowolenie oraz zadeklarowałem wszelką pomoc w procedowaniu przygotowania inwestycji. Dziś wspólnie z Panem starostą, przedstawicielami inwestorów i ambasadorem Królestwa Belgii,  mogliśmy wmurować kamień węgielny. Słowa dotrzymaliśmy, budowa Rodzinnego Parku Rozrywki Majaland Warsaw stała się faktem. Witamy na gościnnej wiązowskiej ziemi i do zobaczenia na uroczystym otwarciu za kilkanaście miesięcy – powiedział podczas uroczystości wójt gminy Wiązowna Janusz Budny.

Jesteśmy dumni, że możemy wspólnie z Grupą Plopsa rozszerzyć naszą formułę sukcesu, realizując Majaland Warszawa, znów z milionami ludzi w zasięgu ręki. Ponadto, jesteśmy oczywiście wdzięczni za współpracę z Ceetrus, która stanowi doskonałą okazję do połączenia zakupów i rozrywki. Jest to ważny krok w budowaniu portfolio parków tematycznych w kraju, gdzie takie parki są rzadkie, ale bardzo poszukiwane – mówi Martijn van Rheenen, założyciel Dutch Momentum Capital.

Grupa Plopsa posiada obecnie osiem parków: pięć w Belgii, jeden w Holandii, jeden w Niemczech i Majaland Kownaty w Polsce. Ponadto, pierwszy hotel Plopsa wkrótce otworzy swoje drzwi w Belgii.

– Cieszymy się, że po raz kolejny możemy to zrealizować wspólnie z Momentum Capital –  wyjaśnia Steve Van den Kerkhof, CEO Grupy Plopsa. – Budowa pierwszego parku była dużym wyzwaniem, ponieważ robiliśmy coś bezprecedensowego i innowacyjnego w Polsce. W międzyczasie wiele się nauczyliśmy. Te nauki zabieramy ze sobą do nowego parku w Warszawie. Majaland Warszawa, jak sama nazwa wskazuje, będzie zdominowany przez popularną postać Pszczółkę Maję. Wiking Wickie i Heidi również zajmą ważne miejsce w parku. Teren zewnętrzny będzie w całości poświęcony Super Wings. To sprawi, że doświadczenie to będzie zupełnie inne niż w klasycznym parku rozrywki – podsumowuje.

Inwestycja ma zostać ukończona w październiku 2022 roku.

Majaland będzie częścią Projektu Góraszka – gigantycznego centrum handlowego w miejscowości Góraszka (gmina Wiązowna), położonej w sąsiedztwie dzielnicy Wawer. Cały kompleks ma powstać na działce o łącznej powierzchni 28 hektarów. Na punkty rozrywkowe przeznaczono obszar 21 tys. mkw. Pozostałą część – 56 tys. mkw. – pokryją punkty usługowe i sklepy.

fot. materiały prasowe
Udostępnij

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.