Straż Miejska m.st. Warszawy rozszerza obecność w mediach społecznościowych

Rozbudowujemy obecność w mediach społecznościowych, by być bliżej mieszkańców Warszawy- informuje warszawska Straż Miejska.

Od teraz, oprócz informacyjnego Twittera, strażnicy są obecni także na Facebooku i Instagramie. „Chcemy docierać z ciekawymi i ważnymi informacjami do jak największej grupy odbiorców.”

Dostosowując się do realiów dynamicznie rozwijającej się Warszawy, na przestrzeni 30 lat istnienia formacja podlegała ciągłym zmianom. Po blisko 4 latach funkcjonowania na Twitterze, który z założenia jest platformą informacyjną, Straż Miejska pragnie budować swoje społeczności także na Facebooku i Instagramie. „Liczymy, że w ten sposób przybliżymy naszą pracę, a także lepiej poznamy potrzeby i opinie mieszkańców oraz gości Stolicy”- informują strażnicy.

Straż Miejska m.st. Warszawy w mediach społecznościowych:

Instagram: instagram.com/strazmiejska.warszawa/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Facebook: facebook.com/strazmiejskawwarszawie

Twitter: twitter.com/SMWarszawa

Profil Straży Miejskiej m.st. Warszawy na Twitterze działa od listopada 2018 roku. Zgromadził ponad 2100 obserwujących. Pod względem liczebności – to największa społeczność obserwujących spośród wszystkich straży miejskich w Polsce.

– – – –

Warto podkreślić, że media społecznościowe Straży Miejskiej m.st. Warszawy nie służą do zgłaszania interwencji. Numer alarmowy Straży Miejskiej to 986.

Działa on całą dobę i nie wymaga wybierania numeru kierunkowego (w przypadku wybrania go spoza granic Warszawy, rozmówca zostanie przekierowany do lokalnej straży miejskiej/gminnej lub na ogólnopolski numer alarmowy).

Do zgłaszania spraw, które nie wymagają naszej natychmiastowej interwencji, gdy konieczne jest załączenie dodatkowych informacji (np. załączenie zdjęć, filmów czy dokumentów) czy szerszy opis problemu najlepiej skorzystać z adresu mailowego csk@strazmiejska.waw.pl albo platformy ePUAP.

fot. print screen facebook.com/strazmiejskawwarszawie
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *