Straż Sąsiedzka Osiedla Las już w akcji

Potencjalny złodzieju, możesz już sobie darować penetrowanie Osiedla Las. Straż Sąsiedzka rozpoczęła działania operacyjne.

fot. pexels.com

Straż Sąsiedzka Osiedla Las powstała z inicjatywy mieszkańców osiedla i ma na celu wzrost bezpieczeństwa i efektywną prewencję przestępczości w rejonie osiedla. Straż Sąsiedzka ma być odpowiedzią na coraz częstsze włamania i kradzieże do domów i mieszkań.

Straż Sąsiedzka Osiedla Las chcemy także zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i świadomości zagrożeń wśród mieszkańców poprzez edukację, stopniowe budowanie odporność na zagrożenia i wzmacniać relacje sąsiedzkie poprzez integrację mieszkańców tworząc wzajemne zaufanie z jednoczesnym respektowaniem prawa do prywatności dla sąsiadów.

Wg założeń Straż Sąsiedzka ma ściśle współpracować z lokalną administracja samorządową i policją.

„(…) wieczorami oraz w nocy sprawdzaliśmy, co dzieje się na naszym terenie. Zaangażowanych w patrole zmotoryzowane oraz piesze było wiele osób w różnych godzinach – łącznie spędziliśmy kilkanaście godzin na uważnym sprawdzaniu wielu miejsc na naszym osiedlu. Nasze działania były skoncentrowane na miejscach najbardziej narażonych na kradzieże i włamania, szczególnie w godzinach nocnych, kiedy to ryzyko jest największe.”- czytamy na FB Straż Sąsiedzka-Osiedle Las

Złodzieje mają już chyba ból głowy i będą omijać Osiedle Las szerokim łukiem.

Udostępnij:

Alex Wawer

redaktor Wawer News

Więcej Alex Wawer →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *