Trzy nowe inwestycje oświatowe w Dzielnicy Wawer | Portal Wawer News- wiadomości lokalne

Trzy nowe inwestycje oświatowe w Dzielnicy Wawer

We wrześniu 2020 roku dzieci i młodzież z Wawra rozpoczną naukę w trzech nowych przestrzeniach szkolnych i przedszkolnych.

Największą w tym roku inwestycją oświatową jest nowy budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 204 przy ul. Cyklamenów.

„Wawer jest zieloną dzielnicą, w której wciąż przybywa młodych rodzin z dziećmi. Dlatego tylko w tym roku oddajemy do użytku aż trzy nowe inwestycje oświatowe” – mówi Norbert Szczepański burmistrz dzielnicy Wawer.

Budynek o powierzchni 7550 m2 przygotowany jest na przyjęcie 750 dzieci w 30 oddziałach. Budynek został podzielony na trzy funkcyjne części: przedszkole, szkołę podstawową oraz halę gimnastyczną o powierzchni 650 m2 z osobnym wejściem z zewnątrz, które umożliwi korzystanie z niej wszystkim mieszkańcom po godzinach pracy szkoły. Szkoła posiada widne, przestronne sale, nowoczesne wyposażenie multimedialne i dydaktyczne.

Wokół budynku została wykonana nowa infrastruktura drogowa: chodniki, przejścia dla pieszych i ścieżki rowerowe. 300 zamontowanych stojaków rowerowych umożliwią dojazd do szkoły rowerami.” – mówi Leszek Baraniewski, zastępca burmistrza dzielnicy Wawer

Budynek dostosowany jest do użytku osób niepełnosprawnych, posiada też dwa patia, które będą służyć celom edukacyjnym. Teren wokół budynku został ogrodzony , objęty monitoringiem oraz kontrolą dostępu wejścia na teren szkoły.

W szkole na wzór innych naszych placówek będą znajdowały się strefy odpoczynku i relaksu dla uczniów. W tym roku cztery wawerskie szkoły zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie na „Najlepsze szkolne i przedszkolne przestrzenia uczenia się”. To dowód na to, że nasze działania w tym kierunku są słuszne i potrzebne.” – dodaje Norbert Szczepański

Ponadto w nowoczesnej technologii modułowej zostały rozbudowane dwie szkoły podstawowe przy ul. Bartoszyckiej i ul. Kajki. Każda ze szkół zyskała dzięki temu 8 nowych oddziałów, które zniwelują problem zmianowości w szkołach. Urząd dzielnicy Wawer zainwestował w tym roku ponad 45 mln na budowę i rozbudowę szkół oraz ponad milion złotych na remonty w szkołach i przedszkolach.

Prezentacja nowej inwestycji przy ul. Cyklamenów, podczas której będzie możliwość obejrzenia wnętrza budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 204, odbędzie się 29 sierpnia (sobota) na ul. Cyklamenów 28 w godzinach 10:00-15:00. Oprowadzanie będzie odbywało się w małych grupach z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na zewnętrznym terenie obiektu pojawią się atrakcje dla najmłodszych. Między innymi:

  • ścianka wspinaczkowa
  • gry zręcznościowe
  • warsztaty plastyczne
  • prezentacja pierwszej pomocy
  • malowanie muralu
  • warsztaty artystyczne i sportowe.

fot. UD

Udostępnij

Inne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *