Ulica Kadetów: budują dwa ronda

Ronda powstają u zbiegu z ulicami H. Łasaka i Poprawną. Mają poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu Kierowców samochodów prywatnych i pasażerów autobusów komunikacji publicznej czekają objazdy.

Nowe ronda, które posiadać będą średnicę 22 metrów, mają uporządkować ruch na skrzyżowaniach ul. Kadetów z ulicami H. Łasaka i Poprawną oraz ułatwić przejazd. Pojawią się także wydłużone trójkątne wyspy z azylami dla pieszych i przejazdami dla rowerzystów. Wykonawca prac – firma Strabag – uzupełni też brakujące fragmenty drogi dla rowerów i chodników.

To wszystko ma wpłynąć ma znaczne podniesienie bezpieczeństwa drogowego w tej części dzielnicy Wawer.

Prace rozpoczęły się we wtorek, 5 lipca. Najpierw sfrezowany został stary asfalt, a następnie na skrzyżowaniach wykonawca przystąpił do rozbiórki podbudowy jezdni oraz chodników. Gdy Strabag się z tym upora, przystąpi do wytyczania śladu przyszłych rond i robót brukarskich.

Objazdy

Ul. Kadetów została zamknięta dla ruchu samochodowego od skrzyżowania z ul. H. Łasaka do wybudowanej drogi dla rowerów, za skrzyżowaniem z ulicą Poprawną. Przejazd przez przebudowywane skrzyżowania jest niemożliwy. Zakaz ruchu nie będzie dotyczył pojazdów budowy oraz tych dojeżdżających do posesji. Utrudnienia będzie można objechać Traktem Lubelskim, Bronowską i Wałem Miedzeszyńskim. Dla pieszych i rowerzystów wyznaczony został wspólny ciąg komunikacyjny po północnej – nieparzystej – stronie ulicy.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do września, gdy otwarte zostanie skrzyżowanie z ul. H. Łasaka. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2022 r.

Komunikacja miejska

Autobusy obsługujące linie nr 213 i 702 jeżdżą objazdem, a funkcjonowanie linii nr 219 zostało zawieszone. Częściową obsługę trasy linii 219 w Wawrze przejęła na czas wakacji linia nr 702. Do 31 sierpnia autobusy tej linii będą skręcać z Traktu Lubelskiego w ul. Borków, Juhasów, Mrówczą i Skalnicową, a następnie wrócą do Traktu Lubelskiego i trasy podstawowej.

Z kolei autobusy kursujące na linii nr 213 skręcają z Wału Miedzeszyńskiego w ul. Bronowską, dojeżdżają do Traktu Lubelskiego, ul. Lucerny i swojej trasy podstawowej. Dodatkowo realizowane są kursy wariantowe z podjazdem do przystanku „Sęczkowa”. Autobusy wjeżdżają w ul. Kadetów, zawracają na skrzyżowaniu z ul. Sęczkową – obsługują przystanek i Wałem Miedzeszyńskim dojeżdżają do ul. Bronowskiej.

źródło i fot.: ZDM

Udostępnij:

Alex Wawer

redaktor Wawer News

Więcej Alex Wawer →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *