W Międzylesiu kręcą “Small Worlds”

W Ferio Wawer kręcone są zdjęcia do filmu Patryka Vegi „Small Worlds”. To wielowątkowa i rozegrana na przestrzeni czternastu lat historia traktująca o handlu dziećmi, napisana przez samego Vegę i Olafa Olszewskiego. 

Wawer Food Festival

To lokalne wydarzenie skierowane do mieszkańców dzielnicy Wawer oraz sąsiadów z okolicy. Wydarzenie, które powstało z potrzeby integracji lokalnej społeczności i wyjścia restauratorów do ludzi.

Koncert Rockolęd- była moc

3 i 4 stycznia w Wawerskim Centrum Kultury odbyły się koncerty Rockolęd. Rockolędy to grupa muzykująca mieszkańców Wawra.

Na scenie zobaczyliśmy ponad 20 dzieci (śpiew, instrumenty), a także 20 nieco starszych/dorosłych, którzy wspierali je grając na wielu instrumentach – od perkusji i gitar przez trąbki, puzony, klarnety aż do sekcji smyczkowej, fletowej, charango itp.

Dla dzieci: “Królowa Śniegu”

Wawerskie Centrum Kultury zaprasza na muzyczno-plastyczny spektaktakl “Królowa Śniegu”, w wykonaniu Teatru “Scena Elffów”. Scenariusz oparty na motywach baśni H. Ch. Andersena a dotyczącej niezwykłej historii przygód rodzeństwa – Kaja i Gerdy. 

Rockolędy- koncert x 2

Rockolędy to grupa muzykująca mieszkańców Wawra. W przedsięwzięciu udział bierze ponad 20 dzieci (śpiew, instrumenty), a kolejnych 20 nieco starszych/dorosłych pomaga na wielu instrumentach – od perkusji i gitar przez trąbki, puzony, klarnety aż do sekcji smyczkowej, fletowej, charango itp. Zaprezentują kolędy i pastorałki w niespotykanych aranżacjach.

Kapela Hanki Wójciak – koncert

Hanka Wójciak – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka. Laureatka III nagrody Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej 2008, I nagrody 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki 2010 oraz II nagrody Festiwalu Twórczości Korowód 2011. Hanka uczyła się śpiewu eksperymentalnego i improwizacji na warsztatach takich mistrzów jak: Olga Szwajgier, Gendos, Sainkho Namtchylak, Iva Bittova. Absolwentka klasy wokalnej w Szkole Muzycznej II stopnia i. W. Żeleńskiego w Krakowie.

Koncert eksperymentalny

Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury zaprasza na eksperymentalny wieczór muzyczny. Usłyszymy 8 kompozytorów z 8 krajów Europy, którzy napisali 8 części