Wawerscy Wolontariusze Biblioteczni – Działają!

Wawerscy wolontariusze są zaangażowani w akcje: szycia maseczek, przygotowania paczek wielkanocnych dla najbardziej potrzebujących, oraz robienia zakupów wawerskim seniorom.

W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 podejmowanych jest wiele nowych i różnorodnych działań oraz inicjatyw, również tych oddolnych. Ostatnio popularność zdobyło szycie maseczek ochronnych. Akcja ta ma dwa wymiary – zarówno ogólnopolski, jak i lokalny. Wynika to z trudności w dostępie do tego typu środków ochrony. W działania wspomagające włączają się firmy, organizacje i osoby prywatne, a instruktaże uszycia maseczki pojawiają się w internecie, w telewizji i mediach społecznościowych.

W akcję szycia włączyli się również wawerscy wolontariusze. O tym, jak działają mówi Marcin Świderski, koordynator wolontariatu bibliotecznego na Wawrze:

W pierwszym tygodniu działało siedmiu wolontariuszy. Wyszyli 350 maseczek, na co mieli 4-5 dni. Na pierwszy rzut oka była to prosta czynność – to „tylko” fizelina, do której trzeba przyszyć troczki lub gumki, ale jednak jak ktoś nie szyje na co dzień, to jest to pracochłonne, zwłaszcza że maszyny czasem szwankują. Wolontariusze każdego dnia coraz bardziej się wprawiali. Pierwszego dnia wyszyli po 20, drugiego dnia – 25-30 i tak szło to coraz sprawniej. W tym momencie, na Wawrze działa około 70 osób. Ale bywa różnie, problemy techniczne się zdarzają.

więcej na: https://ochotnicy.waw.pl/aktualnosci/503-razem-ale-zdalnie-czyli-o-tym-jak-wawerscy-wolontariusze-szyja-maseczki

fot. facebook.com/BibliotekaWawer/

Translate »
Font Resize
Zmiana kontrastu