Wawerski Przewodnik Sąsiedzki

Co łączy Kayah, Katarzynę Żak, Tadeusza Drozdę i Roberta Gawlińskiego? Talent i popularność to oczywiste! A o tym, że są mieszkańcami Dzielnicy Wawer i co myślą o sąsiedzkości mogą się Państwo dowiedzieć z Wawerskiego Przewodnika Sąsiedzkiego wydanego przez Dzielnicę Wawer m.st. Warszawy. Przewodnik jest częścią kampanii “Dzień dobry, od tego się zaczyna”.

Przewodniku pokazuje jak znaleźć finansowanie sąsiedzkich pomysłów, czyli czym jest budżet obywatelski a czym inicjatywa lokalna? Z którego narzędzia i kiedy lepiej skorzystać? Prezentuje też przykładowe inicjatywy sąsiedzkie, lokalne, które z sukcesem zostały zrealizowane. A także pyta: jakim typem sąsiada jesteś?

Wawerski Przewodnik Sąsiedzki wstępem opatrzył redaktor Jan Wróbel, a zamyka Burmistrz Dzielnicy Wawer Norbert Szczepański.

Wawerski Przewodnik Sąsiedzki jest dostępny do pobrania w pliku pdf poniżej. Wersja papierowa będzie dostępna w styczniu m.in. w wawerskich bibliotekach publicznych, filiach Wawerskiego Centrum Kultury, w Wydziale Obsługi Mieszkańca Urzędu Dzielnicy Wawer i przedszkolach publicznych.

Poniżej podcast redaktora Jana Wróbla inspirowany Wawerskim Przewodnikiem Sąsiedzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Translate »
Font Resize
Zmiana kontrastu