Wernisaż wystawy Magdaleny Mróz

12 maja w Wawerskim Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy zdjęć Magdaleny Mróz “Nad wawerskim brzegiem”.

Prezentowane zdjęcia stanowią projekt stypendialny finansowany przez Burmistrza Dzielnicy Wawer dokumentujący rok z życia prawostronnej- wawerskiej części Wisły. Jak się można domyślać projekt ma związek z obchodzonym właśnie Rokiem Rzeki Wisły.  Te, które mogliśmy podziwiać powstawały w okresie od stycznia do maja br. Druga część wystawy odbędzie się w grudniu na… Plaży Romantycznej.

Magdalena Mróz, rocznik 1986, jest mieszkanką Falenicy i ceni jej małomiasteczkowy klimat. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Uwielbia rękodzieło a także jest członkinią grupy rekonstrukcyjnej Semper Fidelis Res Publicae. Swoje umiejętności szlifuje pod okiem Marzeny Szymańskiej na warsztatach fotograficznych w falenickiej filii WCK.

Zależało mi na ukazaniu wyjątkowości, piękna i dzikości tego obszaru Na swoich fotografiach staram się zatrzymać kawałek urokliwego nadwiślańskiego klimatu i udokumentować zmiany tu zachodzące w ciągu roku, by po trosze edukować, informować, a także promować wawerską stronę Wisły. – mówi Magdalena Mróz.

Udało jej się to znakomicie. Autorka pokazała różnorodność królowej polskich rzek- na jednych fotografiach uwieczniła pocztówkowe piękno, na innych z kolei niepowtarzalny i zaskakujący spektakl natury w postaci barw i kształtów, zwłaszcza tych na które tylko wytrawne oko może zwrócić uwagę. Zdjęcia powstawały w kilkunastu miejscach wzdłuż wawerskiego brzegu rzeki, i jak widać jest ona wciąż dzika i nieodkryta. Magdalena Mróz udowodniła, że zachwycić może zarówno zachód słońca, ślady zwierząt odciśnięte na zaśnieżonym brzegu, czy potargana przez wiatr trawa.

Wernisaż prowadzony przez Jarosława Rosińskiego z WCK, uświetnił występ trio instrumentów smyczkowych w składzie: Marta Wiatr, Helena Wiatr i i Krystyna Wiatr. Wśród licznie przybyłych gości spotkać mogliśmy m.in. poetkę i pisarkę Barbarę Wizimirską oraz Hannę Chodecką- wawerską radną.

Patronem medialnym wydarzenia był portal wawernews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *